Siatkówka, Skra Bełchatów, Dawid Konarski

i

Autor: Piotr Sumara/PLS Dawid Konarski i koledzy ze Skry

Dawid Konarski w wielkiej formie

Olbrzymie problemy potentatów w PlusLidze. Dwukrotny mistrz świata przyznaje: „Sytuacja nie jest kolorowa”

2023-11-26 13:41

Tylko jedna drużyna PlusLigi siatkarzy – Jastrzębski Węgiel – pozostaje bez porażki. To miano stracił w ostatniej kolejce Projekt Warszawa, sensacyjnie odprawiony 3:1 przez niemrawą do tej pory Skrę. Jeszcze większej niespodzianki nie uniknęła wciąż borykająca się z brakiem kluczowych graczy Zaksa Kędzierzyn, ulegając u siebie 1:3 ukraińskiemu Barkomowi.

W Bełchatowie przed sezonem nastąpiło organizacyjne trzęsienie ziemi, drużyna została mocno przemeblowana i słabo zaczęła rozgrywki (2 wygrane w 6 meczach). Przeciwko faworyzowanym siatkarzom ze stolicy mocno się jednak zmobilizowała. Skra świetnie zagrywała i miała 11 bloków – a przecież to ostatnie było do tej pory domeną Projektu. No i miała rozpalonego do czerwoności „Konara” – dwukrotnego mistrza świata, atakującego Dawida Konarskiego, kończącego najważniejsze piłki. Po zaliczeniu 24 pkt. tylko on mógł odebrać nagrodę MVP

Konar zapłonął

Czy władze olewają siatkarzy? Krzysztof Ignaczak apeluje do młodszych kolegów: Załóżcie związek zawodowy!

– Szczęście sprzyja odważnym – skomentował Konarski. – Trzymaliśmy przyjęcie, dobrze zagrywaliśmy, w końcu też sporo blokowaliśmy. Jestem dumny z tego jak zagraliśmy, bo mieliśmy parę przestojów, ale w każdym secie wracaliśmy, po czym wygrywaliśmy końcówki, które wreszcie nam wyszły, bo w wcześniejszych spotkaniach często nam się to nie udawało. To był nasz najlepszy mecz w sezonie. Sytuacja w tabeli nie jest kolorowa. Musimy punktować i zdajemy sobie sprawę z naszego potencjału, który będzie większy, kiedy wrócimy do gry pełnym składem – podkreślił Konarski, mając na myśli to, że nie wszyscy gracze wyleczyli kontuzje.

Nie można wygrywać przez cały sezon

Trener siatkówki molestował podopieczne, wciągnął je w seksualną zabawę przy alkoholu. Sąd nie miał wątpliwości

– Skra wygrała zasłużenie, a nasza dyspozycja dziś nie była najlepsza. Nie da się być niepokonanym przez cały sezon – przyznał rozgrywający Projektu Jan Firlej.

Nieco mniej zaskakują ostatnie problemy Zaksy, łatającej przetrzebiony urazami skład. W Kędzierzynie nie spodziewano się jednak, że za pełną pulę wygra tu nisko notowany w PlusLidze ukraiński Barkom.

Łukasz Kaczmarek kompletnie zaskoczony tym, co zdarzyło się po meczu Ligi Mistrzów. „To nieporozumienie!”

Szalę na niekorzyść Zaksy przeważyły dwa elementy: nieobecność Bartosza Bednorza (zastępujący go Jakub Szymański nie dawał rady ani w przyjęciu, ani w ofensywie) i słabsza dyspozycja Łukasza Kaczmarka (tylko 7 skończonych ataków z 22). To ani nie pierwsze, ani pewnie nie ostatnie kłopoty wicemistrzów Polski w związku ze zdziesiątkowaniem składu i awaryjnym łataniem dziur.

Marcin Janusz o problemach zdrowotnych w ZAKSIE
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze