Po mistrzostwach Europy czas na ligę. Były selekcjoner poszuka złota w Policach

2021-09-23 21:11
Jacek Nawrocki
Autor: Cyfra Sport Jacek Nawrocki

Już jutro startuje nowy sezon Tauron Ligi siatkarek. Tytułu broni Grupa Azoty Chemik Police, która zmierzy się z beniaminkiem ligi – UNI Opole. Nowym trenerem policzanek jest Jacek Nawrocki (56 l.), który tydzień temu przesiadł się zza sterów reprezentacji Polski do Chemika.

- To jest dla mnie wyzwanie i szansa zdobycia zaufania tych, którzy negatywnie odnosili się do przejęcia przeze mnie Chemika – mówi Nawrocki. O jego pracy w Policach mówiło się już po zakończeniu ubiegłego sezonu. Dowodem na to były transfery kilku reprezentantek Polski, które Nawrocki miał prowadzić jednocześnie w klubie i kadrze. Do Chemika przed sezonem przyszły: Maria Stenzel, Martyna Czyrniańska i Marta Pol. Ostatecznie Nawrocki zrezygnował z reprezentacji, a przed tygodniem objął Chemika. - Dołączyłem do zespołu późno i to trudna sytuacja, bo chciałbym z zawodniczkami popracować dłużej, ale wierzę, że zespół, który jest połączeniem doświadczenia i młodości szybko odnajdzie swoją jakość i będziemy gotowi na pierwsze mecze w lidze. Nie mam wątpliwości jakie zadanie przed mną. Chemik nie gra o dalsze miejsca czy przetrwanie, ale o zwycięstwo w lidze i mam tego świadomość – dodaje Nawrocki. Drużynę Chemika wzmocniły ponadto - Serbka Bojana Milenković, brazylijska rozgrywająca Naiane Rios i Aleksandra Lipska.

Vital Heynen pod ostrzałem. Ostra ocena szkoleniowca, legenda nie gryzła się w język

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze