Bartosz Kurek

Autor: Paweł Skraba Bartosz Kurek cieszy się po zdobyciu punktu podczas meczu Polska - Serbia 3-1 (5 grudnia 2016 roku)

Polska - Belgia 3:0. Podopieczni Stephane'a Antigi meldują się w półfinale i są coraz bliżej Rio de Janeiro

2016-01-07 18:40

Polska pewnie pokonała reprezentację Belgii 3:0 (25:20, 30:28, 25:19) i awansowała do półfinału turnieju kwalifikacyjnego do Rio! Podopieczni Stephane'a Antigi mogli się denerwować tylko w drugim secie, gdzie musieli gonić wynik i bronić piłek setowych dla Belgów. Ostatnie spotkanie grupowe z Niemcami zadecyduje o tym, z którego miejsca wyjdą biało-czerwoni.

Polacy, czyli siatkarscy mistrzowie świata, byli zdecydowanym faworytem w meczu z Belgią. Choć przed spotkaniem okazało się, że lekkiego urazu nabawił się Mateusz Mika, nie był to problem dla Stephane'a Antigi. Szkoleniowiec dysponuje szeroką kadrą na wysokim poziomie. Mogliśmy to zaobserwować właśnie w meczu z Belgią.

Zobacz: Siatkówka kobiet. Polska - Włochy relacja NA ŻYWO [WYNIK LIVE]

Francuz postawił na grę dwójką libero. Na specjalne wyróżnienie zasługuje Damian Wojtaszek, który świetnie grał w defensywie. Jego odbiory były motorem napędowym akcji ofensywnych Polaków. Z przodu świetnie ataki kończyli ataki Bartosz Kurek, Michał Kubiak i Karol Kłos, który nie miał rywala na środku siatki.

Emocje były tylko w drugim secie. Musieliśmy gonić wynik i bronić paru piłek setowych dla Belgów. Przeważyło jednak doświadczenie biało-czerwonych. Lepiej serwowali od rywali w kluczowych momentach. W nagrodę Polska wygrała 3:0 i ma już zapewniony awans do półfinału.

Polska - Belgia: 25:20, 30:28, 25:19