Reprezentacja Polski

Autor: Cyfra Sport Reprezentacja Polski

Pierwsza porażka Polek na ME siatkarek. Bułgarki za mocne dla biało-czerwonych

2021-08-25 21:48

Reprezentantki Polski nie są już niepokonane na mistrzostwach Europy. Po czterech zwycięstwach z rzędu, biało-czerwone uległy Bułgarkom. Spotkanie to było o tyle ważne, że dwa zwycięskie sety dawały Polkom pierwsze miejsce w grupie. Rywalki pozwoliły jednak na ugranie tylko jednej partii podopiecznym Jacka Nawrockiego i to współgospodynie turnieju awansowały z pierwszej lokaty.

Polska - Bułgaria 1:3 (25:18, 21:25, 21:25, 23:25)

Polska: Nowicka, Grajber, Alagierska, Stenzel, Stysiak, Efimenko, Łukasik, Jagła, Ziółkowska, Smarzek, Fedusio, Czyrniańska, Wenerska, Górecka

Bułgaria: N. Dimitrova, G. Dimitrova, Yaneva, Yordanova, Kitipova, Barakova, Saykova, M. Todorova, Vuchkova, E. Dimitrova, Z. Todorova, Vasileva, Karabasheva, Milanova

Biało-czerwone bardzo udanie rozpoczęły mistrzostwa Europy. Choć ich forma była wielką zagadką i obawiano się problemów już w fazie grupowej, nasze reprezentantki w pierwszych czterech meczach zdobyły komplet punktów. Dlatego też przed spotkaniem z Bułgarią miały spore szanse, aby wygrać grupę B i ułatwić sobie drogę do najważniejszych spotkań.

ME siatkarek drabinka: Z kim zagrają Polki w 1/8 finału?

Rywalizacja ze współgospodyniami turnieju rozpoczęła się dla Polek świetnie. Biało-czerwone nękały rywalki zagrywką, świetnie spisywała się Magdalena Stysiak, a na lewym ataku szalała Zuzanna Górecka. Bułgarki były w zasadzie bezradne i nie zdobywały punktów, co zakończyło się wysokim zwycięstwem Polek w pierwszej partii. Drugi set również zaczął się dla naszych reprezentantek dobrze.

Podopieczne trenera Nawrockiego zaczęły od wysokiego prowadzenia, ale 8:5 coś zaczęło szwankować. Bułgarki zdobyły pięć punktów z rzędu i wyszły na prowadzenie. Polki zaczęły gubić się w ataku w przeciwieństwie do przeciwniczek. Po drugiej stronie siatki zaczęły szaleć Emilia Dimitrowa oraz Elitsa Wasilewa, które napędzały grę swojego zespołu.

Współgospodynie turnieju wygrały dwie kolejne partie 25:21 i kropkę nad "i" postawiły w czwartym secie. Wydawało się, że wygrają go wysoko, ale Polki pokazały pazur. Od stanu 19:24 zdobyły cztery punkty z rzędu i Bułgarki mogły zacząć się denerwować. Ostatecznie jednak w kluczowej akcji Górecka została zablokowana i Polki musiały przełknąć gorycz porażki.