Liga Narodów: Polska - Iran WYNIK

Autor: Cyfrasport Liga Narodów: Polska - Iran WYNIK

Wielka siatkówka

Polska w półfinale Ligi Narodów! Kolejny pięciosetowy horror z Iranem, wielkie zwycięstwo w irańskim kotle [WYNIK]

2022-07-21 23:24

Tradycyjnie już polscy siatkarze dostarczyli kibicom prawdziwy horror z Iranem. Po dwóch porażkach z rzędu przeciwko drużynie z Azji, wielu kibiców obawiało się o czwartkowy ćwierćfinał Ligi Narodów. Mecz rozpoczął się od zwycięstwa Biało-Czerwonych w pierwszym secie, ale to nie podłamało Irańczyków. Niesieni dopingiem wielotysięcznej publiczności ze swojego kraju walczyli do końca i doprowadzili do tie-breaka. W nim Polska weszła na najwyższe obroty i wygrała 3:2 (25:21, 24:26, 25:18, 16:25, 15:7), awansując do półfinału Ligi Narodów!

Polska - Iran 3:2 (25:21, 24:26, 25:18, 16:25, 15:7)

Polska: Janusz, Łomacz, Butryn, Kaczmarek, Kurek, Bieniek, Kłos, Kochanowski, Bednorz, Fornal, Semeniuk, Śliwka, Popiwczak, Zatorski

Iran: Jelveh, Ebadipour, Toukhteh, Hazratpour, Gholipour, Amin, Taher, Daneshdoust, Vadi, Esfandiar, Saadat, Pazhooman, Malakisorkhi, Sharifi

Czy Polacy wygrają tegoroczną edycję Ligi Narodów?

Polska wzięła udany rewanż za porażki z Iranem 3:2 podczas igrzysk olimpijskich w Tokio i fazy głównej tegorocznej Ligi Narodów, choć odwet rodził się w bólach. Już przed meczem kibice mieli obawy, gdyż Persowie zdecydowanie nie leżą aktualnym mistrzom świata. Podobnie jak na początku lipca w Gdańsku, Biało-Czerwoni wygrali partię otwarcia i uspokoili nieco fanów. Niestety, drugi set wymknął się podopiecznym Nikoli Grbicia spod kontroli. Pomimo prowadzenia 16:13, to Irańczycy wygrali tego seta na przewagi (26:24). W kolejnej części spotkania Iran postawił niezwykle trudne warunki, ale po przerwie technicznej Polacy weszli na najwyższe obroty i pokonali rywali 25:18. Byli już o krok od półfinału, ale wtedy doszło do zwrotu akcji.

Od samego początku czwartego seta to zespół z Azji dyktował warunki. Błyskawicznie zrobiło się 12:4 dla Iranu i selekcjoner reprezentacji Polski szukał zmian. Dał trochę odpocząć kluczowym siatkarzom przed tie-breakiem, bowiem partia padła łupem naszych rywali 25:16. Tym samym trzeci raz z rzędu mecz Polska - Iran rozstrzygnął się w tie-breaku. Na szczęście w czwartek to Polacy zachowali więcej sił i zrewanżowali się za bolesną porażkę z Gdańska. W ostatnim secie błysnął Kamil Semeniuk, który na samym początku zanotował trzy punktowe bloki i poprowadził drużynę do wielkiego zwycięstwa 15:7!

W półfinale Ligi Narodów Polska zmierzy się ze Stanami Zjednoczonymi. Ten mecz już w sobotę, a poniżej nasza relacja na żywo z ćwierćfinału Polska - Iran:

Kiedy "Lewy" zagra pierwszy mecz w Barcelonie? Ile zarobi w nowym klubie?

Włącz podcast i poznaj szczegóły transferu dekady!

Listen to "Lewandowski w Barcelonie! Z jakim numerem? Ile zarobi? Kiedy zagra?" on Spreaker.