Malwina Smarzek-Godek

Autor: Cyfra Sport Malwina Smarzek-Godek

Kapitalny mecz Polski w Lidze Narodów! Kanada wygrała dwa sety, wtedy zaczęła się pogoń!

2021-06-06 20:40

Reprezentacja Polski kobiet w znakomitym stylu wygrała z Kanadą po pięciosetowym boju w Lidze Narodów! Rywalki z Ameryki Północnej dwa pierwsze sety rozstrzygnęły na swoją korzyść i wydawało się, że "Biało-czerwonych" nic już nie uratuje przed porażką. Wówczas jednak diametralnie odmieniły swoje oblicze, a przeciwniczki po prostu zaczęły się gubić. W efekcie Polki w niesamowity sposób odwróciły losy pojedynku i wygrały 3:2!

Polska - Kanada 1:2 (22:25, 21:25, 25:21, 25:17, 15:7)

Polska: Alagierska, Czyrniańska, Efimienko, Fedusio, Górecka, Gryka, Jagla, Kąkolewska, Lazowska, Łukasik, Nowicka, Smarzek-Godek, Stenzel, Stysiak

Kanada: Austin, Burjan, Cross, Howe, Joseph, Kennedy, King, Livingston, Maglio, Mitrović, Ogoms, Smith, Van Ryk, White