Polska - Tunezja RELACJA NA ŻYWO

Autor: Cyfra Sport Reprezentacja Polski w siatkówce

Polska - Tunezja

Polacy nie dali szans Tunezji! Pewna wygrana i Biało-Czerwoni meldują się w ćwierćfinale MŚ

2022-09-04 22:30

Reprezentacja Polski zgodnie z planem pokonała Tunezję w 1/8 finału mistrzostw świata w siatkówce. Polacy wygrali 3:0, choć trzeba przyznać, że Tunezyjczycy robili co mogli, aby jak najbardziej popsuć im krwi. Rywale próbowali nadążać w każdym z setów, ale zawsze pod koniec musieli uznawać wyższość Biało-Czerwonych. Najłatwiejszy był drugi set, w którym Polacy wygrali do 15. Teraz przed nimi walka w ćwierćfinale.

Reprezentacja Polski była rozstawiona z numerem "1" w fazie pucharowej, więc trafiła na najsłabszy zespół, który do niej awansował. Na początku spotkania nie było jednak tego widać aż tak wyraźnie, bowiem długo wynik był na styku, a nasi zawodnicy zaczęli uciekać rywalowi dopiero od stanu 15:14. Tunezja złapała wyraźną zadyszkę i ostatecznie przegrała do 20.

Drugi set to był już koncert Polaków, którzy szybko uzyskali wysoką przewagę (12:5) i nie oddali jej do końca, rozprawiając się z rywalami do 15. Mogło się wydawać, że trzeci set będzie wyglądał podobnie, bowiem Biało-Czerwoni prowadzili już 9:4, ale wówczas dali się niemal dogonić (9:8) i Tunezyjczycy bardzo długo utrzymywali się wynikowo blisko Polaków, aż do stanu 18:17. Wówczas podopieczni Nikoli Grbicia znów przyspieszyli i ostatecznie wygrali 25:20 a cały mecz 3:0.

Polska - Tunezja 3:0 (25:20, 25:15, 25:20)

Polska: Bieniek, Fornal, Janusz, Kaczmarek, Kłos, Kochanowski, Kurek, Kwolek, Łomacz, Popiwczak, Poręba, Semeniuk, Śliwka, Zatorski.

Tunezja: Abdelhedi, Agrebi, Ben Slimene, Ben Tahar, Bennour, Bongui, Bougerra, Hmissi, Kadhi, Karamosli, Korbosli, Mbareki, Nagga, Othmen.

Nikola Grbić szczerze o Polska - Tunezja. Mówi o poważnym błędzie, tego nie można zrobić!

Polska – Tunezja RELACJA NA ŻYWO MŚ siatkówka Polska – Tunezja LIVE ONLINE dzisiaj 4.09

Reprezentacja Polski wygrała swoją grupę bez większych problemów. Jedyny set stracili w meczu z USA, ale i tak zgarnęli komplet punktów. W pierwszym meczu fazy play-off trafili na rywala, który nie powinien sprawić im większego problemu – Tunezja oczywiście nie znalazła się w 1/8 finału przypadkowo, ale Polacy są zdecydowanymi faworytami do zwycięstwa. Nikola Grbić podkreślił przed meczem, że jego zawodnicy nie mogą swojego rywala zlekceważyć. – To byłoby błędem. Oznaczałoby to, że nie przygotowujemy się we właściwy sposób i nie doceniliśmy przeciwnika, co jest największym niebezpieczeństwem. Wiem, że oni zajęli 16. miejsce, mieli sporo trudności itd. Jesteśmy lepszą drużyną, ale musimy to pokazać na boisku – mówił selekcjoner Biało-Czerwonych w rozmowie z portalem WP SportoweFakty.

Siatkarze grają z Tunezją, którą kiedyś prowadził... legendarny „Kat”. Dochodziło do rękoczynów!