Jakub Kochanowski

i

Autor: Cyfra Sport Jakub Kochanowski

Przygotowania do mistrzostw

Polski siatkarz zdradził ważny sekret z kadry. To wiele zmienia, wyjawił nadrzędny cel zespołu

2022-08-21 16:21

Kolejny etap przygotowań do mistrzostw świata w siatkówce mężczyzn za reprezentacją Polski. W sobotę dobiegł końca memoriał Huberta Wagnera, w którym biało-czerwoni okazali się najlepszą drużyną. Ich postawa może optymistycznie nastrajać przed siatkarskim mundialem. Jakub Kochanowski zdradził, jak wyglądają przygotowania na ostatniej prostej i na co sztab trenerski zwraca szczególną uwagę.

Cały sezon reprezentacyjny w tym roku jest podporządkowany przede wszystkim jednej imprezie - mistrzostwom świata. Na turnieju w Polsce i Słowenii złotych medali będą bronić biało-czerwoni i jak zwykle uchodzą za faworytów do podium. Nikola Grbić miał kilka miesięcy na dokładne zapoznanie się z reprezentacją i wprowadzenia swojej myśli. Przygotowania wchodzą w decydującą fazę.

Żona Bartosza Kurka pokazała, co działo się po ostatnim meczu Polaków! Te obrazki mówią wszystko, nic się nie ukryje

Kochanowski o przygotowaniach do mundialu. Powiedział to wprost

Za Polakami memoriał Huberta Wagnera. W Krakowie mistrzowie świata okazali się najlepsi, a na kilka dni przed mundialem zagrają jeszcze towarzysko z Argentyną. Postawa podopiecznych trenera Grbicia była zdecydowanie lepsza niż w meczu sparingowym przeciwko Ukrainie, który zakończył się wynikiem 3:2 dla naszych reprezentantów.

Nikola Grbić bez ogródek po meczu Polska - Serbia! Mocne słowa selekcjonera reprezentacji Polski, wyłożył kawę na ławę

Natalia Kaczmarek: Za dwa lata to my będziemy pierwsze!

W rozmowie z dziennikarzami Jakub Kochanowski sam zauważył, że gra była zdecydowanie lepsza i zdradził, jak wyglądały ostatnie dni przygotowań. - Tydzień to długo jeśli chodzi o przygotowania. Zupełnie inaczej teraz trenujemy niż wcześniej - zdradził środkowy reprezentacji Polski. Wyjawił, na co sztab szkoleniowy nakłada największy nacisk.

- Inaczej pracujemy na siłowni i skupiamy się na doszlifowaniu formy oraz tym, by na początku mistrzostw świata wyglądało to tak, jak powinno - powiedział. Rzecz jasna nadrzędnym celem jest to, aby szczyt formy przyszedł na mistrzostwa. - My byliśmy spokojni. Wiemy, że forma będzie rosnąć. Mam nadzieję, że kolejny tydzień doda jeszcze więcej, byśmy pokazali naprawdę dobrą siatkówkę - dodał środkowy.

Sonda
Czy Polacy obronią złoty medal mistrzostw świata?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze