PGE Skra Bełchatów

Autor: CYFRASPORT PGE Skra Bełchatów

Puchar CEV. Skra Bełchatów przegrała w Rosji

2014-02-26 21:59

Siatkarze Skry Bełchatów przegrali w pierwszym meczu półfinałowym Pucharu CEV z rosyjską Guberniją Niżny Nowogród 2:3, ale sprawa awansu do wielkiego finału przed rewanżem w Bełchatowie jest otwarta. Była to pierwsza porażka polskiego zespołu w obecnych rozgrywkach.

Siatkarze z Bełchatowa po dwóch pierwsych setach przegranych do 19 i 21 byli w bardzo trudnej sytuacji. Polski zespół pokazał jednak charakter i zrewanżował się gospodarzom wygrywając dwie kolejne partie do 22. O zwycięstwie zdecydował więc tie-break. Decydujące akcje lepiej rozegrali siatkarze z Niżnego Nowogrodu, którzy wygrali seta 15:13 i cały mecz 3:2.

Przeczytaj: Jacek Zieliński nie jest już trenerem reprezentacji do lat 20

Dwa ugrane w Rosji sety niewiele jednak dają bełchatowianom, gdyż w myśl regulaminu o awansie nie decyduje liczba setów, a liczba wygranych pojedynków. W przypadku remisu o awansie decyduje "złoty set", rozgrywany bezpośrednio po drugim meczu. Złoty set rozgrywany jest do 15 punktów.

Rewanż 2 marca w Bełchatowie o godzinie 20:00.