Reprezentacja Polski

i

Autor: Cyfra Sport Reprezentacja Polski

MŚ w siatkówce kobiet

Reprezentantki Polski z pierwszą porażką na mistrzostwach świata! Niespodziewana reakcja "Biało-Czerwonych, nie obyło się bez Tik Toka

2022-09-30 16:11

Trwają mistrzostwa świata w siatkówkę kobiet. Reprezentantki Polski rozpoczęły turniej od zwycięstwa z Chorwacją 3:1, Tajlandią 3:0, a także Koreą Południową 3:0. W czwartek podopieczne Stefano Lavariniego podejmowały drużynę Dominikany, niestety rywalki okazałe się lepsze od "Biało-Czerwonych" w czterech setach. Polki nie wyglądały na smutne po przegranej, w sobotę zmierzą się wiceliderkami grupy B - Turczynkami.

Reprezentantki Polski w siatkówce po pierwszym wygranym meczu z drużyną Chorwacji - 3:1, który rozgrywały w Holandii przyleciały do Gdańska, aby rozegrać resztę spotkań w grupie B. Podopieczne Stefano Lavariniego pokonały na swojej drodze także Tajlandię oraz Koree Południową w trzysetowych partiach. Zwycięska passa "Biało-Czerwonych" została przerwana podczas spotkania przez zespół z Dominikany. Mecz w Ergo Arenie przechyliły na swoją korzyść rywalki, choć Polki były blisko doprowadzenia do tie-breaka. W sobotę nasze siatkarki zmierzą się z drużyną Turcji, z którą przegrały w meczu towarzyskim przed mistrzostwami świata 3:1. 

Podopieczne Lavariniego nie dały odczuć podczas rozmów pomeczowych, że już nie są niepokonane w turnieju, którego gospodarzem jest Polska i Holandia. "Biało-Czerwone" uśmiechały się, żartowały, a po meczu udały się na spacer po Gdańsku. Klaudia Alagierska-Szczepaniak w rozmowie z "Polsatem Sport" wypowiedziała się na temat przegranego spotkania. - W moim odczuciu ta porażka z Dominikankami niczego nie zmieniła. To nie był tak zły mecz w naszym wykonaniu, bo momentami pokazywałyśmy, że możemy grać na równi z doświadczonymi zawodniczkami z ich zespołu. A to bardzo dobra drużyna. Nie wystarczyło, żeby wygrać, ale ta przegrana o niczym jeszcze nie świadczy, ani nie robi nam wielkiej krzywdy. Punkty są ważne w kolejnej fazie turnieju, wiemy, ale też liczymy na nie w starciu z Turcją - powiedziała środkowa reprezentacji Polski.

Magdalena Stysiak po zakończonym wywiadzie jeszcze bez problemu została z dziennikarką "Polsatu Sport", aby nagrać z nią zabawny filmik na Tik Toka. Widać, że atmosfera nie tylko na boisku jest bardzo dobra w zespole, co może zaowocować lepszymi wynikami, w dalszej części turnieju.

Sonda
Czy polskie siatkarki odniosą sukces na mistrzostwach świata?
Najnowsze