Siatkówka, Liga Mistrzyń, Developres Rzeszów, VakifBank Stambuł, Anna Stencel

Autor: CEV Anna Stencel atakuje w meczu ćwierćfinału LM z VakifBankiem Stambuł

Megasensacja! Developres Rzeszów pokonał klubowe mistrzynie świata [SKRÓT MECZU]

2022-03-08 20:22

Walczyły jak lwice! Wicemistrzynie Polski siatkarki Developresu Rzeszów sensacyjnie wygrały 3:2 (13:25, 29:27, 19:25, 29:27, 15:13) w pierwszym meczu ćwierćfinałowym Ligi Mistrzyń ze słynnym tureckim VakifBankiem Stambuł. Mało kto oczekiwał, że rzeszowianki są w stanie urwać choćby punkt klubowym mistrzyniom świata i jednej z potęg żeńskiej siatkówki, tymczasem odprawiły giganta!

Przez cały mecz rzeszowianki dzielnie walczyły z murowanymi faworytkami, ani na moment nie zwiesiły głów. W czwartym secie Developres prowadził nawet 17:13, 18:15 i 20:18, co doprowadzało do furii słynnego trenera rywalek, Giovanniego Guidettiego. Włoski szkoleniowiec musiał przywoływać do porządku zespół w czasie przerw, tłumacząc swoim gwiazdom podstawowe schematy taktyczne. Jego podopieczne i tak popełniały błędy. Od stanu 20:20 w czwartej partii nerwowo obserwowaliśmy bój punkt za punkt. Dwa setbole miał VakifBank, między innymi dzięki lepszej postawie w bloku oraz koncertowej grze Szwedki Haak na trudnych piłkach w ataku. Ale potem Developres wyprowadzał kontry oraz kapitalne serwisy (Bruna Honorio!). Te zagrania gospodyń doprowadziły do sensacyjnego rozstrzygnięcia, czyli piątego seta, którego nikt się przed meczem nie spodziewał.

Polska rozmawia z innymi krajami o organizacji MŚ siatkarzy. Mamy najnowsze informacje

W tie-breaku od początku nie było dla rzeszowianek straconych piłek. Potrafiły odbijać atomowe zbicia Brazylijki Gabi z lewego skrzydła, ale na prawym raziła Haak. Nie zrażało to rzeszowianek, które objęły powadzenie 10:9 i broniły jak natchnione. Wydawało się, że siatkarki z Turcji nie miały momentami pomysłu jak pokonać defensywę polskiego przeciwnika. Gdy na tablicy pojawił się wynik 13:12 dla Developresu, Guidetti poprosił o czas. Podopieczne Stephane'a Antigi miały piłkę meczową przy 14:13 i wykorzystały szansę w pełni.

Najwięcej punktów dla zwyciężczyń zdobyła Kara Bajema - 20. Tytuł MVP powędrował do Anny Stencel.

Nowe informacje ws. MŚ siatkarzy. Polska jednym z trzech gospodarzy? Powtórzone losowanie grup? Zamiast Rosji… Ukraina?

W rewanżowym meczu ćwierćfinałowym LM 16 marca w Stambule Developres staje przed olbrzymią szansą wyeliminowania wybitnego przeciwnika. Nie może jednak przegrać za trzy punkty. Każda wygrana awansuje rzeszowski team, porażka 2:3 oznacza złotego seta.

Jak oceniasz decyzję o wykluczeniu Rosji z życia sportowego?