Siatkówka, Lukas Kampa, Trefl Gdańsk

i

Autor: Trefl Gdańsk Nowy siatkarz Trefla Gdańsk, Lukas Kampa

Siatkarski mistrz Polski trafił do nowego klubu. Lukas Kampa zagra w Treflu Gdańsk

2021-05-19 13:23

Miesiąc temu wywalczył ze swoim zespołem siatkarskie mistrzostwo Polski, sensacyjnie detronizując wielką Zaksę Kędzierzyn. Drużyna Jastrzębskiego Węgla pierwszy raz po 17 latach zdobyła złoty medal PlusLigi, a grę zespołu prowadził zadomowiony w Polsce niemiecki rozgrywający Lukas Kampa. Było też już wtedy jasne, że reprezentant Niemiec nie zostaje w Jastrzębiu, bowiem z nieoficjalnych wiadomości wynika, że jego następcą będzie w Jastrzębskim Węglu Ben Toniutti z Zaksy. Kampa szybko znalazł u nas kolejnego pracodawcę – Trefl Gdańsk właśnie ogłosił pozyskanie siatkarza.

Lukas Kampa to nie tylko świeżo upieczony mistrz Polski, ale też utytułowany gracz na arenie międzynarodowej. W 2014 roku, podczas pamiętnych dla Biało-Czerwonych mistrzostw świata w naszym kraju, zdobył miano najlepszego rozgrywającego. Niemcy, którzy ulegli nam wtedy w półfinale (ich trenerem był zresztą Vital Heynen), ostatecznie zdobyli brąz. Jak poinformował Trefl, Kampa w sezonie 2021/2022 poprowadzi grę tej drużyny. Związał się z klubem roczną umową z możliwością przedłużenia. Lukas Kampa mierzy 193 cm i w listopadzie będzie obchodził 35. urodziny. W 2014 roku podpisał pierwszy kontrakt w PlusLidze i przez dwa lata występował w Czarnych Radom. Od 2016 roku – przez pięć sezonów – związany był z Jastrzębskim Węglem, z którym ma trzy medale ligi – złoto z 2021 r. oraz dwa brązowe krążki z 2017 i 2019 r.

Aleksander Śliwka po triumfie Zaksy w Lidze Mistrzów: Pękamy z dumy

Jego talent wystrzelił jak z katapulty, ale Kamil Semeniuk twardo stąpa po ziemi. „Nie cwaniakuję” [WYWIAD, WIDEO]

Michał Winiarski się cieszy

– Bardzo się cieszę, że do naszego zespołu dołącza niezwykle doświadczony rozgrywający. Lukas na swoim koncie ma bardzo dużo sukcesów zarówno w Polsce, jak i na świecie. Myślę, że będzie on dla nas niezwykle cennym nabytkiem, chociażby w kontekście współpracy z Łukaszem Kozubem, z którym będą mogli się wymieniać doświadczeniem – powiedział trener Trefla Michał Winiarski.

Lukas Kampa przyjeżdża z rodziną

Lukas Kampa do Gdańska przenosi się z rodziną i jak podkreśla wybór Trefla spowodowany był właśnie także tym faktem. – Wiele rzeczy zadecydowało o tym, że postawiłem na Gdańsk. Przede wszystkim bardzo podoba mi się jak gra drużyna, w minionym sezonie było widać świetną atmosferę. Oczywiście osoba trenera Winiarskiego miała wpływ na tę decyzję, a także samo miasto. Do Gdańska przenosimy się całą rodziną i jestem przekonany, że to jest dla nas najlepsze miejsce, będziemy się tutaj czuć jak w domu – powiedział nowy rozgrywający Trefla.

Vital Heynen wyjaśnia swoje wybory w kadrze. "Nie byli zadowoleni, ale nie chcieli mnie bić"

Najnowsze