Siatkarze Vervy Warszawa wygrali, więc trener zabrał ich na piwo

2020-09-14 11:16
Siatkówka, Verva Warszawa, Andrea Anastasi, siatkarze
Autor: Twitter/vervawarszawapl Trener Andrea Anastasi zaprosił drużynę na piwo

Inauguracja sezonu PlusLigi przebiegła udanie dla siatkarzy Vervy Warszawa, chociaż faworyzowany stołeczny zespół nie bez trudu pokonał w Sosnowcu niżej notowany MKS Będzin 3:1. Trener warszawian Andrea Anastasi po wygranych spotkaniach ma stały i niezmienny zwyczaj: stawia podopiecznym piwo i wznoszą wspólnie toast.

„Dobre tradycje muszą trwać, trzy ważne punkty na rozpoczęcie sezonu” – napisał włoski szkoleniowiec Vervy w mediach społecznościowych, pokazując zdjęcie, na którym cała drużyna siedzi przy piwie w restauracji. Anastasi trzyma się swojej zasady od lat. Wcześniej to samo robił, gdy prowadził siatkarzy Trefla Gdańsk. „Zwycięstwo, mały toast i selfie” – dodał klub na Twitterze.

Mateusz Bieniek ze Skry wskazał faworyta w startującym sezonie PlusLigi [WYWIAD]

Verva w ubiegłym, przerwanym przez pandemię sezonie sezonie zajęła drugie miejsce, ale nie przyznawano medali, nikt więc nie ma tytułów za rozgrywki 2019/20. W sezonie 2020/21 Verva ma ambicję pozostać na polskim topie i wydaje się, że zebrała sporo argumentów: w podstawowym składzie ma aż pięciu graczy z tytułem mistrza świata na koncie.

PlusLiga siatkarzy ucieka przed koronawirusem. Jeśli będzie trzeba, powstanie "bańka"

Tymczasem sezon PlusLigi ruszył na dobre. Verva pokonała będzinian, a na najlepszego zawodnika wybrano środkowego Piotra Nowakowskiego. Drugi mecz PlusLigi warszawianie rozegrają w piątek 18 września w Lubinie z Cuprum.

Artur Szalpuk o przejściu do Vervy: Z trenerem Anastasim nadajemy na tych samych falach

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze