siatkówka

i

Autor: Pixabay Stal Grudziądz rozegra drugi mecz w tym sezonie

Sponsor się wycofał, klub upada

To już koniec! Zespół wycofał się z siatkarskiej ligi, nie miał pieniędzy na działalność

2023-01-19 9:53

Od pewnego czasu w siatkarskim światku pojawiały się nieoficjalne informacje o olbrzymich problemach finansowych jednej z drużyn Tauron Ligi – najwyższej klasy rozgrywkowej siatkarek. Jak się okazało Legionovia – bo o nią chodzi – straciła finansowanie i zarząd musiał podjąć bolesną decyzję o wycofaniu zespołu z rozgrywek.

Pismo tej treści otrzymała w środę 18 stycznia zarządzająca rozgrywkami Polska Liga Siatkówki: „W imieniu Zarządu Spółki Legionovia są informujemy, że z dniem dzisiejszym, tj. 18.01.2023 r. ze względu na sytuację finansową klubu wycofujemy drużynę z rozgrywek Tauron Ligi”. List podpisali szefowie klubu Konrad Ciejka i Sławomir Supa.

Sponsor rozwiązał umowę

Kilka dni wcześniej Legionovia poinformowała oficjalnie o problemach z finansowaniem klubu. 13 stycznia okazało się, że główny dobrodziej, firma IŁ Capital Igor Łukasik, rozwiązuje umowę sponsorską zawartą na lata 2022-24. Jak podano, stało się to z powodu braku płynności finansowej sponsora. „Pomimo wcześniejszych zapewnień o dalszym finansowaniu Spółki, pan Igor Łukasik wycofał się z tych deklaracji i oświadczył, że nie przeznaczy w chwili obecnej żadnych środków na funkcjonowanie Spółki” – głosił komunikat Legionovii.

Mistrz Polski zwolnił trenera, ale pozostawia go do dyspozycji zarządu. Prezes: „Nie mogę kierować się sentymentem”

Już wtedy zarząd klubu niedwuznacznie dawał do zrozumienia, że jedynym wyjściem będzie wycofanie Legionovii z rozgrywek. Taka decyzja zapadła po kilku dniach. Wcześniej odbyło się spotkanie szefostwa klubu w Polskiej Ligi Siatkówki.

„W dniu wczorajszym (18.01 - red.) odbyło się spotkanie zarządu z Polską Ligą Siatkówki. Wynikiem tego spotkania jest podjęcie decyzji o wycofaniu klubu Legionovia S.A. z rozgrywek Tauron Ligi. Chcielibyśmy podziękować kibicom za wsparcie, wiarę i doping przez wszystkie lata występów na najwyższym szczeblu rozgrywek! Dziękujemy, że byliście z nami” – napisano w czwartkowym oświadczeniu Legionovii, która w tym sezonie przegrała wszystkie 11 spotkań ligowych, nie zdobywając nawet punktu.

Reprezentacyjny siatkarz pokazał środkowy palec przed kamerami. Jest kara: zawieszenie i grzywna

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze