Tomasz Wójtowicz

i

Autor: Tomasz Radzik/Super Express Tomasz Wójtowicz

Uroczystości pożegnania

Tomasz Wójtowicz nie żyje. Tak zostanie upamiętniona legenda siatkówki, wyjątkowe uroczystości

2022-10-25 13:25

Smutne informacje pojawiły się w poniedziałkowy wieczór. Tomasz Wójtowicz to legenda polskiej siatkówki. Zmarł w wieku 69 lat. Wszystkie zbliżające się spotkania zostaną poprzedzone minutą ciszy. Wyjątkowe uroczystości zostały zaplanowane także w Lublinie.

Polska Liga Siatkówki (PLS) poinformowała, że wszystkie mecze najbliższych kolejek ekstraklasy siatkarzy oraz siatkarek, a także środowe starcie o Superpuchar Polski zostaną poprzedzone minutą ciszy na znak żałoby po śmierci Tomasza Wójtowicza. W Lublinie flagi zostały opuszczone do połowy masztu. Na znak żałoby po śmierci siatkarza wszech czasów Wójtowicza, honorowego obywatela Lublina, o godz. 12 na miejskim Ratuszu oraz na budynku Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego zostały opuszczone flagi do połowy masztu. Z ratuszowego balkonu, po hejnale Lublina miejski trębacz odegrał melodię "Cisza".

Tomasz Wójtowicz nie żyje. Tak uczczą jego pamięć!

Minutą ciszy uczczona zostanie pamięć Wójtowicza przed wszystkimi meczami najbliższych kolejek ekstraklasy siatkarzy i siatkarek, 1. ligi mężczyzn, a także środowym spotkaniem o Superpuchar Polski między Grupą Azoty Zaksą Kędzierzyn-Koźle i Jastrzębskim Węglem, które zostanie rozegrane właśnie w Lublinie. Przygotowane zostaną także specjalne koszulki, w których drużyny wyjdą na prezentację, a w hali, która niedawno zyskała imię siatkarskiej legendy, zostanie rozpostarta specjalna sektorówka.

Polska siatkówka opłakuje śmierć Tomasza Wójtowicza. Poruszające słowa fanów i dziennikarzy

"To ogromna strata dla światowej siatkówki, bo odszedł nie tylko wybitny, niepowtarzalny gracz, lecz przede wszystkim wspaniały człowiek" - podkreślił prezes PLS Artur Popko cytowany na oficjalnej stronie ligi.

Kim był Tomasz Wójtowicz?

Tomasz Wójtowicz, jeden z najwybitniejszych polskich siatkarzy, mistrz świata z Meksyku z 1974 roku oraz złoty medalista olimpijski z Montrealu z 1976, zmarł w poniedziałek. Miał 69 lat.

Tomasz Wójtowicz nie żyje. Legenda polskiej siatkówki przegrała walkę z rakiem

QUIZ. Ile wiesz o siatkarskich mistrzostwach świata?!

Pytanie 1 z 15
Ile razy reprezentacja Polski siatkarzy została mistrzem świata?
Bartosz Kurek o nowej reprezentacji siatkarzy: Będzie mi brakować Heynena
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze