Ana Paula Borgo

i

Autor: Instagram/Ana Paula Borgo Ana Paula Borgo

Wielki dramat

Tragedia w siatkarskim świecie. Nie żyje 29-letnia reprezentantka kraju. Jej ostatni wpis rozdziera serce na milion kawałków

2023-05-12 15:05

Śmierć każdego człowieka jest ciosem dla jego najbliższych, ale najbardziej boli utrata osób w kwiecie wieku. Niestety nawet sportowcy nie są w stanie uniknąć śmiertelnych chorób, które brutalnie przerywają ich kariery i życie. Brazylijska siatkarka Ana Paula Borgo zmarła w wieku 29 lat po walce z nowotworem żołądka. Jeszcze dwa dni temu opublikowała wpis w mediach społecznościowych, który obecnie może rozrywać serce.

Ana Paula Borgo była utalentowaną siatkarką, która miała zaszczyt reprezentować swój ojczysty kraj, a więc Brazylię. Brała m.in. udział w mistrzostwach Świata U-23 w 2015 roku, a już w seniorskiej reprezentacji udało się jej zdobyć srebrny medal Ligi Narodów w 2019 roku. Grała w takich klubach jak Volley Bergamo, Praia Clube, czy Osasco Voleibol Clube. W 2022 roku musiała jednak przerwać karierę, a powodem tego była bardzo ciężka choroba.

29-letnia siatkarka przegrała walkę z rakiem. O jej śmierci poinformowała matka

Podczas przedsezonowych badań okazało się, że Ana Paula Borgo ma nowotwór żołądka. Brazylijka musiała poddać się leczeniu natychmiast i co za tym idzie, porzucić karierę siatkarki. Od kibiców otrzymywała mnóstwo wsparcia i wierzono, że zdoła pokonać chorobę. Niestety matka zawodniczki, Debora Borgo poinformowała o śmierci jej córki. - Jezus weźmie Cię w swoje ramiona - napisała w mediach społecznościowych.

Jeszcze dwa dni przed śmiercią Ana Paula Borgo umieściła wzruszający wpis na Instagramie. Umieściła go z okazji piątej rocznicy ślubu. - Kocham Cię kochanie. Z Tobą do końca! Jestem wdzięczna Bogu, który zesłał cię jako piękny dar dla mnie - czytamy w jednym z fragmentów wpisu, który po śmierci siatkarki może rozrywać serca wielu fanów siatkówki.

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze