Trener polskich siatkarzy czuwał przy Diego Maradonie, gdy ten walczył o życie

2020-11-26 8:36
Daniel Castellani
Autor: Marcin Tomalka

W 2009 roku poprowadził polskich siatkarzy do pierwszego i jedynego jak na razie mistrzostwa Europy. Pracuje w Polsce od lat, zaczynał już w 2006 w Skrze Bełchatów, potem był przez ponad rok selekcjonerem, po drodze był jeszcze epizod w Zaksie, a od tego roku Daniel Castellani (59 l.) znowu jest nad Wisłą i prowadzi plusligowy AZS Olsztyn. Argentyński szkoleniowiec jest tylko rok młodszy od zmarłego w środę 25 listopada Diego Maradony, co więcej obaj panowie doskonale się znali i zaczynali razem sportowe kariery. W pewnym momencie Castellani czuwał nawet przy szpitalnym łóżku Diego...

O historii związanej z Maradoną Daniel Castellani opowiadał na łamach „Super Expressu” przed laty. Przypomniał jak się poznali, jak skrzyżowały się ich drogi, co wydarzyło się w kolejnych latach i jak doszło do tego, że był przy „Boskim Diego” także w dramatycznej sytuacji. – Znacie Argentyńczyka, który nie interesuje się futbolem? Przecież to niemożliwe! – mówił nam Castellani. – Od małego jestem fanatycznym kibicem Boca Juniors, najpopularniejszego klubu Argentyny. Choć sam do gry w piłkę się nie nadawałem. Koledzy zawsze wstawiali mnie na obronę, a to znaczy, że byłem kiepski – nie ukrywał i w dalszej części rozmowy opisał swoją znajomość z Diego Maradoną.

Są wyniki SEKCJI ZWŁOK Diego Maradony! Wszystko jasne, zabiło go OKROPNE schorzenie

– To dzięki piłce poznałem wielu ciekawych ludzi, na czele z Diego Maradoną – opowiadał Castellani. – Kiedyś graliśmy w tym samym turnieju, ja byłem kapitanem zespołu siatkarskiego, a Diego piłkarskiego. Mieliśmy po 13–14 lat. Później spotkaliśmy się jeszcze kilkanaście razy. W pamięć zapadło mi szczególnie jedno spotkanie. Odwiedziłem Maradonę w szpitalu, w najtrudniejszym dla niego momencie, kiedy walczył o życie. Wtedy naprawdę było z nim kiepsko, ale na szczęście odzyskał zdrowie – wspominał na naszych łamach były selekcjoner kadry siatkarzy.

Robert Lewandowski POŻEGNAŁ Diego Maradonę! Wyraźny gest polskiego mistrza

Siatkówka, piłka nożna, Daniel Castellani, Diego Maradona, gazeta, Super Express
Autor: SE Daniel Castellani opowiadał w wywiadzie dla "SE" o znajomości z Diego Maradoną
Nie żyje Diego Maradona. Miał 60 lat. Zobacz jego 10 najlepszych bramek
Najnowsze