Vital Heynen

i

Autor: Piotr Grzybowski Vital Heynen

Trener siatkarzy zaimponował. Vital Heynen już przemawia po polsku! [WIDEO]

2018-03-07 10:20

Jak obiecał, tak robi. Vital Heynen, który zaledwie od miesiąca jest selekcjonerem reprezentacji Polski siatkarzy, zapowiadał naukę naszego języka. Gdy w tym tygodniu znowu przyjechał nad Wisłę, od razu zaskoczył współpracowników. Na spotkaniu w siedzibie Polskiego Związku Piłki Siatkowej wygłosił przemówienie po polsku!

– Panie i panowie, koleżanki i koledzy – zaczął przemowę do pracowników PZPS w naszym języku, którego obiecał się nauczyć. – Jestem zadowolony i mam nadzieję, że wy też jesteście zadowoleni. Chcę wam powiedzieć jedną rzecz: jesteśmy jedną dużą rodziną. Potrzebuję waszej pomocy, musicie mi mówić, co robię dobrze, a co robię niedobrze – powiedział między innymi Heynen.

Słychać, że Belg mocno walczy jeszcze z językiem polskim, wymowa jest dla niego katorgą, ale potrafi składać słowa w zdania i przede wszystkim stara się od razu zaznajomić z naszą mową. Takich szybkich postępów nie robili jego poprzednicy na stanowisku, z wyjątkiem Stephane'a Antigi, który długo grał w Polsce zanim został selekcjonerem i poznał język.

Zobaczcie i posłuchajcie jak Vital Heynen wygłasza przemówienie po polsku (ten fragment zaczyna się od 1:42):

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze

Materiał sponsorowany