Vital Heynen ZOSTAWI Wilfredo Leona i spółkę?! SENSACYJNE doniesienia o planach trenera

2020-12-05 12:48 dko
Vital Heynen
Autor: Cyfra Sport Vital Heynen

Vital Heynen to jedno z najgorętszych nazwisk na rynku trenerów siatkarskich od wielu lat. Belg zawdzięcza to sukcesom, jakie odnosi z prowadzonymi przez siebie ekipami. Nie dziwne więc, że o angaż szkoleniowca starają się największe kluby w Europie. Z medialnych doniesień wynika, że Heynen niebawem może być znowu do wzięcia, bowiem zamierza zrezygnować z dotychczasowej posady.

Sukcesów Vitala Heynena w pracy trenerskiej nie sposób zliczyć. W zasadzie w każdym miejscu, w którym się pojawia, potrafi wycisnąć z danej drużyny maksa, co zazwyczaj kończy się medalami, czy pucharami. Przekonaliśmy się o tym w Polsce. Belg od niespełna dwóch lat prowadzi biało-czerwoną kadrę, a na koncie ma już mistrzostwo świata, brąz mistrzostw Europy, czy srebro Pucharu Świata. A to i tak ma być dopiero początek przed tym, co czeka nas w przyszłym roku, a więc przed igrzyskami olimpijskimi.

Polska najważniejszą areną mistrzostw Europy siatkarzy 2021. Znamy miasta-gospodarzy

Vital Heynen o pracy z polskimi siatkarzami w 2020 i 2021 roku

Belg pracę w polskiej kadrze łączy z obowiązkami szkoleniowca Sir Safety Perugia, a więc jednego z najlepszych zespołów na Starym Kontynencie. Heynen pracę z włoską ekipą rozpoczął kilka miesięcy temu i zdobył dwa Superpuchary Włoch oraz zakończył ligowe zmagania w czołówce ligi. Choć Heynen w Perugii jest niedługo, już mówi się o jego odejściu.

Makabryczna kontuzja polskiej siatkarki! KRZYCZAŁA z bólu! [WIDEO]

Według dziennikarzy "La Gazzetta dello Sport" Belg chce opuścić ekipę, w której występuje Wilfredo Leon już po zakończeniu tego sezonu. Z ustaleń Gian Luki Pasiniego wynika, że Heynen miał już nawet poinformować szefów zespołu o swojej decyzji. Heynena nie zatrzymają nawet dobre wyniki osiągane przez zespół. Jednak nie byłaby to pierwsza zaskakująca decyzja w karierze 51-letniego szkoleniowca. 

Najnowsze