Polska część zawodów rozpocznie się w Krakowie, który ugości jedną z czterech grup, pozostałe zlokalizowano w Ostrawie, Tampere i Tallinnie. Następnie turniej przeniesie się u nas do Gdańska na cztery spotkania 1/8 finału i dwa ćwierćfinały. Najważniejsze rozstrzygnięcia ME 2021 zapadną w Katowicach, gdzie odbędą się półfinały i mecze o medale. Przypomnijmy że Biało-Czerwoni na ostatnich ME w 2019 roku zdobyli brązowy medal po pokonaniu w Paryżu Francji. Wcześniej niestety ponieśli przykrą porażkę ze Słoweńcami w Lublanie, która wyeliminowała ich z walki o złoto. Tytułu będą bronić Serbowie. Polska była już gospodarzem ME w 2013 i 2017 r.
– Nie mogliśmy być bardziej zadowoleni z wyboru miast-gospodarzy – powiedział Prezydent Europejskej Konfederacji Siatkówki Aleksandar Boričić. – To nowoczesne, tętniące życiem miasta – cecha w pełni zgodna z duchem innowacji i dynamizmem napędzającym nasz projekt EuroVolley od czasu rewolucji, którą zapoczątkowaliśmy edycją 2019. Dziękuję lokalnym i krajowym władzom za ich wsparcie i jestem pewien, że wszystkie sześć miast będzie doskonałymi gospodarzami najważniejszego wydarzenia europejskiej siatkówki. Jeśli warunki na to pozwolą, mamy nadzieję, że jak najwięcej kibiców z różnych krajów będzie mogło odwiedzić te miasta, by cieszyć się naprawdę niezapomnianą siatkarską imprezą.
Znamy system kwalifikacji siatkarzy i siatkarek do mistrzostw świata w 2022 roku
– W przyszłym roku nasz kraj znów będzie sercem europejskiej siatkówki. Bardzo cieszę się, że po raz kolejny Europejska Konfederacja obdarzyła nas zaufaniem – zaufaniem, na które pracowaliśmy przez wiele lat. Podzielam opinię prezydenta Boričicia, że miasta EuroVolley 2021 mężczyzn są znakomitymi wyborami. Dziękuję władzom samorządowym Krakowa, Gdańska i Katowic za niezmienną, wieloletnią przychylność dla polskiej siatkówki. Wraz z przyjaciółmi z Czech, Estonii i Finlandii uczynimy wszystko, by było to wielkie święto europejskiej siatkówki – skomentował Jacek Kasprzyk, prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej.