Siatkówka, reprezentacja, Stefano Lavarini, Nikola Grbić, trenerzy

i

Autor: CEV Stefano Lavarini (z lewej) i Nikola Grbić

Ważne informacje dla reprezentacji siatkarek i siatkarzy. Finałowe imprezy z Biało-Czerwonymi?

2022-05-03 10:48

W tym roku polskie reprezentacje siatkarskie czeka nowe otwarcie pod wodzą niedawno powołanych selekcjonerów. Siatkarki prowadzone przez Stefano Lavariniego oraz siatkarze pod kierunkiem Nikoli Grbicia rozpoczną międzynarodowe zmagania od startu w rozgrywkach Ligi Narodów. Organizatorzy rozwiązali właśnie ostatnią zagadkę: poznaliśmy gospodarzy finałowych turniejów LN 2022.

Informację przekazała Międzynarodowa Federacja Siatkówki (FIVB). Poinformowała, że finały tegorocznych rozgrywek Ligi Narodów siatkarzy zostaną rozegrane w Unipol Arenie w Bolonii. Hala może pomieścić 11 000 kibiców. Najlepsze drużyny LN 2022 wystąpią w niej między 20 a 24 lipca 2022. Gospodarzem finałów kobiecej Ligi Narodów została z kolei turecka Ankara w dniach 13–17 lipca. Do finałowego turnieju awansuje osiem najlepszych zespołów po rywalizacji grupowej i rozegra klasyczną rundę play-off, począwszy od ćwierćfinału. Przypomnijmy, że w tym roku rozgrywki Ligi Narodów będą wyglądać zupełnie inaczej niż 12 miesięcy temu. Wówczas z powodu pandemii koronawirusa zorganizowano zamknięty turniej dla pań i panów w jednym miejscu w „bańce” w Rimini. Polacy zajęli 2. miejsce, Polki zakończyły udział na 11. pozycji.

MŚ siatkarzy za cztery miesiące, a polskie hale zajęte. Prezes PZPS wyjaśnia

Sebastian Świderski opowiada jak wybierano trenerów siatkarskich reprezentacji

W 2022 roku 16 drużyn męskich i 16 kobiecych będzie grać w kilkudniowych turniejach. Każda reprezentacja weźmie udział w trzech imprezach (z udziałem ośmiu ekip) i rozegra w nich po cztery spotkania. Najpierw zobaczymy w akcji panie, których zmagania ruszą 31 maja. Polki pierwszy mecz rozegrają 1 czerwca w USA przeciwko Kanadzie. Poza zawodami w USA wezmą udział w imprezach na Filipinach i w Bułgarii.

Siatkarz oszukany na 600 tys. euro. Przez 13 lat myślał, że romansuje z supermodelką

Męska LN 2022 rozpoczyna się 7 czerwca br. Polacy zagrają rundę grupową w Ottawie, Sofii i Gdańsku. Zaczynają 8 czerwca od starcia z Argentyną, a skończą 10 lipca meczem ze Słowenią w Ergo Arenie.

Dramatyczny początek rywalizacji o mistrzostwo Tauron Ligi

Miejsce wykluczonych reprezentacji Rosji w LN zajęli siatkarze Chin oraz siatkarki Bułgarii.

Sonda
Czy Nikola Grbić poprowadzi Polaków do wielkich sukcesów?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze