Wiemy kto zastąpi Vitala Heynena w reprezentacji Polski? Może dojść do wielkiego powrotu

2021-09-21 14:21
Siatkówka, mistrzostwa Europy 2021, Vital Heynen
Autor: CEV Trener reprezentacji Polski siatkarzy Vital Heynen

Vital Heynen pożegnał się z reprezentacją Polski po wygraniu brązowego medalu mistrzostw Europy. Według informacji "Przeglądu Sportowego", w związku trwa dyskusja, kto mógłby zastąpić trenera. Okazuje się, że władze polskiej siatkówki mają już kandydatury, a jedna z nich zakłada powrót szkoleniowca, który ma już w CV pracę z "Biało-Czerwonymi".

Vital Heynen pożegnał się z reprezentacją Polski. Belg, który wygrał z reprezentacją Polski wiele trofeów, zostanie zapamiętany jako jeden z najlepszych szkoleniowców, który kiedykolwiek pracował z "Biało-Czerwonymi". Mimo sukcesów trener podjął decyzję, że jego przygoda z polską kadrą mężczyzn dobiegła końca. Władze Polskiego Związku Siatkówki są w trakcie szukania następcy i zdaniem "Przeglądu Sportowego", ma już trzech kandydatów. Możliwe, że doczekamy się powrotu jednego ze szkoleniowców, który w przeszłości prowadził Polaków.

Piękny gest reprezentacji Polski w siatkówkę. Zrobili to na koszulce Kurka, wszystko dla małego Antosia

Vital Heynen pożegnał się z kadrą. Zrobił to we wzruszający sposób

Tuż po zakończeniu mistrzostw Europy, Heynen przyznał, że przyszedł koniec na jego grę. W swojej mowie podziękował siatkarzom i podkreślił, jak wielkim zaszczytem było dla niego prowadzenie drużyny narodowej.

- Pamiętam rozmowę w hotelu z Kurkiem, Drzyzgą i Kubiakiem w Warnie na mistrzostwach świata. To było dla mnie bardzo ważne. Pamiętam również 2019 roku, jak musiałem skreślić Kochanowskiego i Bieńka. Podchodziliście do mnie, rozumieliście, wspieraliście, mówiliście, że taka jest moja praca. Rozmawiałem teraz na Euro po meczu z Grecją z Michałem Kubiakiem, że coś w tym turnieju trzeba zmienić. Cieszy mnie, że dziś każdy z was jest uśmiechnięty. To koniec. Dziękuje. Wspaniała robota - powiedział Heynen

Andrzej Gołota wyznał prawdę o swoim zdrowiu. Nie jest kolorowo, mocne słowa legendy

Aby zobaczyć pożegnanie Vitala Heynena, przejdź do galerii poniżej.

Kto zastąpi Heynena? Polski Związek Siatkówki ma kandydatów

Zdaniem "Przeglądu Sportowego", Vital Heynen może zostać zastąpiony przez kogoś z grupy: Nikola Grbić,  Lorenzo Bernardi oraz Andrea Anastasi. Ten ostatni doskonale pamiętany jest przez kibiców polskiej siatkówki. Włoch ma na swoim koncie między innymi brąz i złoto Ligi Światowej, brąz mistrzostw Europy, a także srebrny krążek Pucharu Świata. Czy będzie w stanie godnie zastąpić Belga, jeśli dostanie nominację?

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze