Wilfredo Leon

i

Autor: Cyfrasport Wilfredo Leon

Wspaniały moment

Wyjątkowa chwila w życiu Wilfredo Leona. Siatkarz nie mógł tego ukrywać, wielka radość kibiców

2022-08-28 7:12

Wilfredo Leon przez długi czas toczył walkę z czasem, żeby wspomóc kolegów na parkiecie podczas trwających mistrzostw świata. Ostatecznie ją przegrał i może jedynie oglądać poczynania polskich siatkarzy. Mimo to, już w niedzielę Leon pojawi się w Katowicach. Przyjmujący nie mógł tego ukrywać. Przeżywa on kolejną wyjątkową chwilę, a kibiców ogarnęła wielka radość.

W ostatnich tygodniach rehabilitacja Leona i kwestia jego powołania na mistrzostwa świata zdecydowanie zdominowała dyskusję wokół reprezentacji Polski. Nikola Grbić postanowił zamknąć ten temat nieco szybciej, gdyż uznał, że znakomity przyjmujący nie zdoła wrócić do odpowiedniej formy. W związku z tym skreślił go ze składu. Ta informacja zasmuciła wielu kibiców, którzy trzymali kciuki za powrót gwiazdora. Jednak pierwszy mecz MŚ z Bułgarią pokazał, że Biało-Czerwoni i tak są mocni. Polscy siatkarze rozbili rywali 3:0, a prawdziwy popis dał m.in. Kamil Semeniuk, który już niedługo dołączy do Leona podczas treningów Sir Safety Perugia. Przerwa na odpoczynek nie jest zbyt długa, bowiem już po dwóch dniach Polacy zmierzą się z Meksykiem. Są oczywiście zdecydowanym faworytem tego meczu, a być może będą mieli też wyjątkowe wsparcie na żywo ze strony Leona.

Semeniuk ma już na siebie „plan B” po siatkówce. Niedługo zostanie magistrem, znamy temat pracy

PKO EKSTRAKLASA odc 02

Wyjątkowa chwila w życiu Wilfredo Leona. Siatkarz nie mógł tego ukrywać

Niedziela (28 sierpnia) będzie szczególnym dniem dla siatkarza pochodzącego z Kuby. Osobiście pojawi się on w Katowicach, by dostąpić ogromnego zaszczytu. Mianowicie o godzinie 15:00 odbędzie się uroczysta ceremonia, podczas której Leon odsłoni pamiątkową tablicę w Alei Gwiazd Siatkówki. To miejsce powstało w okolicy katowickiego Spodka i od maja 2017 r. upamiętnia się tam wybitne postaci polskiej siatkówki. Wielki nieobecny MŚ nie będzie oczywiście jedyną gwiazdą uroczystości.

Wiadomo ile mogą zarobić medaliści mistrzostw świata! Kwota nie zwala z nóg, mamy porównanie

Siatkarska piękność sprzedaje gorące zdjęcia w internecie!

Poza Leonem swoje miejsce w AGS oficjalnie otrzymają też: Krzysztof Ignaczak, Robert Prygiel, Damian Schulz i Artur Szalpuk. Tym samym ta piątka dołączy do m.in. Bartosza Kurka, Pawła Zagumnego, Vitala Heynena i Stephane'a Antigi. Największe emocje z pewnością wzbudza obecność siatkarza urodzonego w Santiago de Cuba, który w normalnych okolicznościach przebywałby w Katowicach, by przygotować się do wieczornego meczu. Jednak jego wizyta na Śląsku jest miłym akcentem wokół MŚ dla kibiców, a niewykluczone, że wszystkie wymienione gwiazdy obejrzą spotkanie Polska - Meksyk w Spodku. Początek tego starcia o 20:30!

QUIZ. Ile wiesz o siatkarskich mistrzostwach świata?!

Pytanie 1 z 15
Ile razy reprezentacja Polski siatkarzy została mistrzem świata?
Najnowsze