Siatkówka, mistrzostwa świata 2022, Polska - Bułgaria, siatkarze, reprezentacja

i

Autor: FIVB Polscy siatkarze podczas inauguracji MŚ 2022

MŚ w siatkówce

Wiadomo ile mogą zarobić medaliści mistrzostw świata! Kwota nie zwala z nóg, mamy porównanie

2022-08-27 10:34

Rozpoczęły się mistrzostwa świata siatkarzy, dla reprezentacji Polski będzie to szansa na zdobycie trzeciego tytułu z rzędu. Podopieczni Nikoli Grbicia świetnie zaprezentowali się w pierwszym meczu, gdzie bez problemu pokonali Bułgarię w trzech setach. Oprócz medalów, podczas imprezy można zainkasować niemałą sumę, którą ustanowiła Międzynarodowa Federacja Piłki Siatkowej.

Mistrzostwa świata siatkarzy się rozpoczęły, mecze odbywają się w Polsce i Słowenii. Początkowo gospodarzem turnieju miała być Rosja, jednak przez agresję zbrojną, prawa do organizacji zostały odebrane krajowi, który zaatakował Ukrainę. Tym samym po ośmiu latach impreza ponownie odbędzie się m.in. w katowickim Spodku. Po pierwszym meczu kibice "Biało-Czerwonych" mogą być bardzo zadowoleni, podopieczni Nikoli Grbicia w pojedynku z reprezentacją Bułgarii nie dali najmniejszych szans rywalowi i po trzech setach cieszyli się ze zdobycia trzech punktów. Obrońcy tytułu w fazie grupowej zmierzą się także z Meksykiem, a także USA.

Grbić zachwycony! Ale użył słów na opis gry siatkarzy: „Symfonia!”

Sonda
MŚ w siatkówce: Czy polscy siatkarze obronią złoty medal?

Reprezentacja Polski ma doświadczenie w zdobywaniu mistrzowskiego tytułu. "Biało-Czerwoni" w 2014 i 2018 roku po dwukrotnym pokonaniu Brazylii w finale mogli cieszyć się ze zwycięstwa w tym prestiżowym turnieju. Przed rozpoczęciem mistrzostw świata, podopieczni Nikoli Grbicia zajęli trzecie miejsce w rozgrywkach Ligi Narodów, a także wygrali Memoriał Huberta Jerzego Wagnera. FIVB przekazało, jakie kwoty otrzymają medaliście turnieju w Polsce i Słowenii. Kwota jednak nie jest imponująca, w porównaniu do nagród, jakie otrzymały reprezentację po zakończonej imprezie w lipcu - Ligi Narodów.

Bartosz Kurek na gorąco po meczu z Bułgarią! Kapitan reprezentacji nie owijał w bawełnę, wprost o swojej dyspozycji

Znamy, na jakie nagrody mogą liczyć medaliści mistrzostw świata! Kwota nie jest imponująca

Medaliści mistrzostw świata w turnieju, który odbywa się w Polsce i Słowenii otrzymają: 200 tys. dolarów za złoty medal, za zajęcie drugiego miejsca - 125 tys. dolarów, a za ostatnie miejsce na podium 75 tys. dolarów. Oprócz tego, wyróżnieni zawodnicy dostaną po 10 tys. dolarów, natomiast MVP - 30 tys. dolarów. Dla porównania podczas rozgrywek Ligi Narodów, Francja za zajęcie pierwszego miejsca mogła liczyć na nagrodę o wartości 1 mln. dolarów, a srebrni medaliści aż 500 tys. dolarów.

Kuba Kochanowski pełen optymizmu po bułgarskiej demolce: Możemy zrobić w MŚ fajne rzeczy

Kamil Semeniuk spodziewa się ciężkiego boju z USA
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze