Mistrzostwa świata siatkarzy się rozpoczęły, mecze odbywają się w Polsce i Słowenii. Początkowo gospodarzem turnieju miała być Rosja, jednak przez agresję zbrojną, prawa do organizacji zostały odebrane krajowi, który zaatakował Ukrainę. Tym samym po ośmiu latach impreza ponownie odbędzie się m.in. w katowickim Spodku. Po pierwszym meczu kibice "Biało-Czerwonych" mogą być bardzo zadowoleni, podopieczni Nikoli Grbicia w pojedynku z reprezentacją Bułgarii nie dali najmniejszych szans rywalowi i po trzech setach cieszyli się ze zdobycia trzech punktów. Obrońcy tytułu w fazie grupowej zmierzą się także z Meksykiem, a także USA.
Grbić zachwycony! Ale użył słów na opis gry siatkarzy: „Symfonia!”
Reprezentacja Polski ma doświadczenie w zdobywaniu mistrzowskiego tytułu. "Biało-Czerwoni" w 2014 i 2018 roku po dwukrotnym pokonaniu Brazylii w finale mogli cieszyć się ze zwycięstwa w tym prestiżowym turnieju. Przed rozpoczęciem mistrzostw świata, podopieczni Nikoli Grbicia zajęli trzecie miejsce w rozgrywkach Ligi Narodów, a także wygrali Memoriał Huberta Jerzego Wagnera. FIVB przekazało, jakie kwoty otrzymają medaliście turnieju w Polsce i Słowenii. Kwota jednak nie jest imponująca, w porównaniu do nagród, jakie otrzymały reprezentację po zakończonej imprezie w lipcu - Ligi Narodów.
Znamy, na jakie nagrody mogą liczyć medaliści mistrzostw świata! Kwota nie jest imponująca
Medaliści mistrzostw świata w turnieju, który odbywa się w Polsce i Słowenii otrzymają: 200 tys. dolarów za złoty medal, za zajęcie drugiego miejsca - 125 tys. dolarów, a za ostatnie miejsce na podium 75 tys. dolarów. Oprócz tego, wyróżnieni zawodnicy dostaną po 10 tys. dolarów, natomiast MVP - 30 tys. dolarów. Dla porównania podczas rozgrywek Ligi Narodów, Francja za zajęcie pierwszego miejsca mogła liczyć na nagrodę o wartości 1 mln. dolarów, a srebrni medaliści aż 500 tys. dolarów.
Kuba Kochanowski pełen optymizmu po bułgarskiej demolce: Możemy zrobić w MŚ fajne rzeczy