Vital Heynen

i

Autor: Cyfra Sport Vital Heynen

Wzruszający moment z Vitalem Heynenem. Właśnie dlatego polscy kibice nie traktują go jak Horngachera

2022-05-26 8:02

Vital Heynen na zawsze zaskarbił sobie miejsca w sercach polskich kibiców. Były selekcjoner naszej kadry siatkarzy odszedł do kadry Niemców - podobnie jak zrobił to Stefan Horngacher. Mimo to, postawa byłego szkoleniowca sprawia, że były trener Polaków jest traktowany lepiej od ex-szkoleniowca skoczków. To nagranie najlepiej udowadnia, dlaczego tak jest!

Reprezentacja Polski siatkarek przegrała w Nysie w towarzyskim spotkaniu z Niemkami 1:3 (28:26, 22:25, 21:25, 23:25). Dzień wcześniej biało-czerwone, które prowadzi włoski trener Stefano Lavarini, uległy w Gliwicach temu samemu rywalowi 2:3. Kadrę naszych zachodnich sąsiadek prowadził doskonale nam znany Vital Heynen. Ten przez lata prowadził kadrę siatkarzy i wbił się w pamięć kibicom, dzięki wyjątkowej pracy. Sympatyczny Heynen zawsze dobrze traktował kibiców, bardzo szybko nauczył się hymnu i zaskarbił swoją postawą serca fanów. Mimo rozstania z naszą reprezentacją, nadal zachowuje się w sposób wyjątkowy.

Polska - Niemcy: Heynen śpiewał hymn Polski. Dlatego kibice go kochają

Choć Heynen jest obecnie selekcjonerem reprezentacji Niemiec, nie zapomniał o tym, ile dała mu Polska. Belg nie udaje, że nie ma nic wspólnego z naszym krajem - w przeciwieństwie do np. Stefana Horngachera, byłego trenera skoczków. Nie może więc dziwić zupełnie inne podejście do ich osób. Horngacher nie jest dziś lubiany w Polsce, Heynen wciąż jest tu witany ciepło.

Zobacz także: Vital Heynen wrócił do Polski. Sprawdzi nasze siatkarki z nowym trenerem. „Mogę zaśpiewać oba hymny”

Hitem jest nagranie, na którym widać, jak były trener siatkarzy dzielnie śpiewa Mazurka Dąbrowskiego. Choć Heynen nie musiał tego robić, to w ten sposób pięknie oddał hołd naszemu krajowi. Nic dziwnego, że kibice nadal żywią do niego wielką sympatię.

Zobacz jak Heynen, trener Niemców, śpiewa hymn Polski - Mazurka Dąbrowskiego.

Heynen przed Polska - Niemcy zapowiadał: Mogę zaśpiewać oba hymny

Vital Heynen w rozmowie z "Super Expressem" przyznał, że czuł tremę przed debiutem. - Przyznałem jej, że czuję tremę, bo w wieku 52 lat debiutuję z kobiecym zespołem. Nie postawiono przede mną żadnych celów, a ja chciałbym, żeby po sezonie reprezentacyjnym dziewczyny powiedziały: „Fajnie było nam razem”. No i jeszcze przypomniałem zawodniczkom, że znam oba hymny. Jak trzeba będzie mogę zaśpiewać i polski, i niemiecki - zapowiadał z uśmiechem.

Sonda
Czy lubisz Vitala Heynena?

Vital Heynen - osiągnięcia w Polsce

Największym sukcesem Vitala Heynena w Polsce był triumf z kadrą w mistrzostwach świata w 2018 roku. Złoty medal mundialu to najważniejsze trofeum. Biało-czerwoni dwukrotnie stawali też na podium siatkarskiej Ligi Narodów i na najniższym stopniu podium mistrzostw Europy.

Bartosz Kurek murem za Heynenem: Zanim przyszedł, kadra była w rozsypce
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze