Zaksa Kędzierzyn-Koźle

Autor: Cyfra Sport Zaksa Kędzierzyn-Koźle

Liga Mistrzów

ZAKSA jedną nogą w finale! Drużyna z Kędzierzyna-Koźla lepsza od Perugii

Od początku pierwszego meczu półfinałowego Ligi Mistrzów ZAKSA Kędzierzyn-Koźle pokazywała, dlaczego to właśnie ona broni tytułu. Gospodarze postawili twarde warunki i pewnie wygrali pierwszego seta 25:18. W drugiej partii Perugia się przebudziła i po prawdziwym koszmarze wygrała 26:24, ale tylko na to było stać dziś Włochów. Trzeci set znów padł łupem ZAKSY (25:19), a w ostatniej partii ekipa z Kędzierzyna-Koźla postawiła kropkę nad „i” i wygrała 25:22. Przed przyszłotygodniowym rewanżem we Włoszech, ZAKSA ma więc olbrzymią zaliczkę.

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Perugia 3:1 (25:18, 24:26, 25:19, 25:22)

ZAKSA: Shoji, Banach, Janusz, Stępień, Staszewski, Śliwka, Kluth, Bednorz, Smith, Paszycki, Kaczmarek, Huber, Wiltenburg, Zalinski

Perugia: Piccinelli, Ropret, Colaci, Giannelli, Gualberto, Herrera, Rychlicki, Semeniuk, Plotnytskyi, Sole, Mengozzi, Leon,

Środowy wieczór będzie niebywale emocjonujący dla polskich kibiców siatkówki. W półfinałach Ligi Mistrzów najpierw zawalczy Jastrzębski Węgiel, a następnie na parkiecie pojawi się Zaksa Kędzierzyn-Koźle. Zdecydowanie trudniejszego rywala mają mistrzowie Polski. Sir Safety Susa Perugia jest bowiem faworytem do zwycięstwa w rozgrywkach i będzie trudnym rywalem dla Zaksy.

Zespół z Opolszczyzny wie jednak doskonale, jak grać z włoskimi zespołami. Kędzierzynanie w ostatnim czasie mierzą się z nimi często i nierzadko wychodzą z tych pojedynków zwycięsko. W dodatku są obrońcami tytułu i mogą zostać trzecią drużyną w historii, która trzy razy z rzędu zdobędzie Ligę Mistrzów. A takie możliwe osiągnięcia jedynie nakręcają zawodników.