Siatkówka, mistrzostwa Europy 2021, siatkarze, kadra, drużyna, hymn

i

Autor: CEV Polscy siatkarze podczas ME 2021

Znamy terminarz meczów polskich siatkarzy w MŚ 2022

2021-10-13 17:31

Niespełna rok został do rozpoczęcia mistrzostw świata siatkarzy, w których Polacy będą bronić tytułu wywalczonego w 2018 r. Biało-Czerwoni dwa tygodnie temu, po losowaniu w Moskwie, poznali rywali grupowych i miejsce rozgrywania pierwszej fazy. Teraz organizatorzy przybliżyli nam terminarz spotkań. Wiemy kiedy Polacy zagrają w MŚ siatkarzy 2022.

MŚ siatkarzy zostaną rozegrane między 26 sierpnia a 11 września 2022 roku. Pierwszego dnia mecz otwarcia z udziałem ekipy gospodarzy ugości Sankt Petersburg. Spotkania będą rozgrywane w 10 miastach na całym terytorium Rosji. Finał odbędzie się w Moskwie. Sześć miast grupowych pierwszej fazy to: Krasnojarsk, Nowosybirsk, Kemerowo, Ufa, Jekaterynburg i Moskwa. Z kolei St. Petersburg, Kaliningrad, Jarosław i Kazań to cztery pozostałe miasta-gospodarze MŚ, które przyjmą gości w II rundzie. Do niej (2–4.09.2022) zakwalifikuje się 16 zespołów, które stworzą cztery grupy. W III etapie na placu boju zostanie sześć reprezentacji, które w dniach 7–11 września w Moskwie rozegrają walkę o tytuł mistrzowski, najpierw w dwóch grupach po trzy drużyny, a z nich wyłonią się czterej półfinaliści. Mecze o medale mają się odbyć w oddanej do użytku w 2019 roku moskiewskiej hali VTB Arena, mogącej pomieścić 14 tysięcy widzów.

Terminarz MŚ siatkarzy 2022

W wyniku losowania Polacy zostali przydzieleni do grupy C, która spotkania I rundy rozegra w Nowosybirsku. Ich rywalami będą Stany Zjednoczone, Meksyk i Bułgaria, a terminarz meczów I rundy MŚ siatkarzy dla naszej drużyny wygląda następująco:

27 sierpnia 2022 r. godz. 15.00: Polska – Bułgaria

28 sierpnia 2022 r. godz. 15.00: Polska – Meksyk

29 sierpnia 2022 r. godz. 15.00: Polska – USA

Prezes PZPS Sebastian Świderski nie ukrywa: Z Grbiciem jest ciężka sprawa

Dodajmy, że jeśli – co wydaje się pewne – awansujemy do II rundy mundialu i nie trafimy w niej na Rosjan, to tę fazę zmagań odbędziemy w Kaliningradzie, rosyjskim mieście położonym blisko granicy z Polską. To gest organizatorów w stronę polskich fanów, którzy dzięki temu mogliby w większej liczbie oglądać pupili na żywo.

Sonda
Kto powinien zostać trenerem reprezentacji Polski siatkarzy?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze