Znamy terminarz meczów polskich siatkarzy w MŚ 2022

2021-10-13 17:31
Siatkówka, mistrzostwa Europy 2021, siatkarze, kadra, drużyna, hymn
Autor: CEV Polscy siatkarze podczas ME 2021

Niespełna rok został do rozpoczęcia mistrzostw świata siatkarzy, w których Polacy będą bronić tytułu wywalczonego w 2018 r. Biało-Czerwoni dwa tygodnie temu, po losowaniu w Moskwie, poznali rywali grupowych i miejsce rozgrywania pierwszej fazy. Teraz organizatorzy przybliżyli nam terminarz spotkań. Wiemy kiedy Polacy zagrają w MŚ siatkarzy 2022.

MŚ siatkarzy zostaną rozegrane między 26 sierpnia a 11 września 2022 roku. Pierwszego dnia mecz otwarcia z udziałem ekipy gospodarzy ugości Sankt Petersburg. Spotkania będą rozgrywane w 10 miastach na całym terytorium Rosji. Finał odbędzie się w Moskwie. Sześć miast grupowych pierwszej fazy to: Krasnojarsk, Nowosybirsk, Kemerowo, Ufa, Jekaterynburg i Moskwa. Z kolei St. Petersburg, Kaliningrad, Jarosław i Kazań to cztery pozostałe miasta-gospodarze MŚ, które przyjmą gości w II rundzie. Do niej (2–4.09.2022) zakwalifikuje się 16 zespołów, które stworzą cztery grupy. W III etapie na placu boju zostanie sześć reprezentacji, które w dniach 7–11 września w Moskwie rozegrają walkę o tytuł mistrzowski, najpierw w dwóch grupach po trzy drużyny, a z nich wyłonią się czterej półfinaliści. Mecze o medale mają się odbyć w oddanej do użytku w 2019 roku moskiewskiej hali VTB Arena, mogącej pomieścić 14 tysięcy widzów.

Terminarz MŚ siatkarzy 2022

W wyniku losowania Polacy zostali przydzieleni do grupy C, która spotkania I rundy rozegra w Nowosybirsku. Ich rywalami będą Stany Zjednoczone, Meksyk i Bułgaria, a terminarz meczów I rundy MŚ siatkarzy dla naszej drużyny wygląda następująco:

27 sierpnia 2022 r. godz. 15.00: Polska – Bułgaria

28 sierpnia 2022 r. godz. 15.00: Polska – Meksyk

29 sierpnia 2022 r. godz. 15.00: Polska – USA

Prezes PZPS Sebastian Świderski nie ukrywa: Z Grbiciem jest ciężka sprawa

Dodajmy, że jeśli – co wydaje się pewne – awansujemy do II rundy mundialu i nie trafimy w niej na Rosjan, to tę fazę zmagań odbędziemy w Kaliningradzie, rosyjskim mieście położonym blisko granicy z Polską. To gest organizatorów w stronę polskich fanów, którzy dzięki temu mogliby w większej liczbie oglądać pupili na żywo.

Sonda
Kto powinien zostać trenerem reprezentacji Polski siatkarzy?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE