Bartosz Kwolek, Nikola Grbić

i

Autor: Cyfra Sport Bartosz Kwolek, Nikola Grbić

musiała się tym podzielić

Żona Bartosza Kwolka nie wytrzymała. Mocno zakpiła z Nikoli Grbicia, gorzko o braku powołania dla męża

2024-04-14 8:23

Nikola Grbić musi wyselekcjonować najlepszych zawodników na nadchodzące igrzyska olimpijskie. Z pewnością nie będzie w stanie uniknąć kontrowersji, bowiem miejsc jest mało, a bardzo dobrych zawodników Polska ma pod dostatkiem. Teraz sporo zamieszania zrobiło się wokół braku powołania dla Bartosza Kwolka. Żona zawodnika Aluronu CMC Warty Zawiercie w mocnych słowach skomentowała ten ruch.

Brak powołania dla Kwolka wywołał burzę

Nikola Grbić ogłosił niedawno listę 30 zawodników na nadchodzącą Ligę Narodów. To spośród nich wybierze zespół, który ostatecznie pojedzie na igrzyska, więc walka o turniej może być naprawdę zacięta. Choć jeszcze wielu zawodników odpadnie z tej listy przed igrzyskami, to emocje zaczęły buzować już teraz, gdy okazało się, że na tej szerokiej liście brakuje Bartosza Kwolka z Aluronu CMC Warty Zawiercie czy Rafała Szymury z Jastrzębskiego Węgla. Tłumaczenia selekcjonera na temat braku powołań dla nich tylko podgrzały atmosferę.

Norbert Huber opowiada o sile kadry siatkarzy

Nikola Grbić tłumaczy swoją decyzję

W rozmowie z portalem WP SportoweFakty Nikola Grbić wyjaśniał, że Kwolek i Szymura nie jadą na Ligę Narodów ponieważ... późno kończą sezon PlusLigi przez grę w play-offach. – Musiałbym im dać tydzień na odpoczynek. Po tym tygodniu dołączyliby do ekipy, w której jest ośmiu innych przyjmujących. Nie mógłbym dać im każdemu szansy na wyjazd na turniej Ligi Narodów, by mogli się pokazać i dać mi argumenty – wyjaśnił. Te słowa nie spodobały się zwłaszcza Mai Klich-Kwolek.

Żona Kwolka nie wytrzymała. Mocna odpowiedź na słowa Grbicia

Maja Klich-Kwolek postanowiła zabrać głos na temat tej sprawy na swoim profilu na Instagramie, który obserwuje niespełna 8 tys. osób. Jej profil jest oznaczony jako prywatny, lecz jak przytacza portal Interia Sport, żona Bartosza Kwolka udostępniła w swojej relacji zrzut ekranu z wypowiedzią Nikoli Grbicia i dodała do niego wymowny podpis. – Sami we dwóch skończą ten sezon późno – zakpiła. Jest to oczywiście zwrócenie uwagi na fakt, że w Aluronie i Jastrzębskim występują także inni reprezentanci Polski, którzy na powołania jednak się załapali – Tomasz Fornal, Norbert Huber czy Mateusz Bieniek. Warto zauważyć, że sam Kwolek nie chciał komentować całej sytuacji. Co więcej, poprosił tylko kibiców o wsparcie dla reprezentacji Polski.

QUIZ: Rozpoznasz polskich siatkarzy? Komplet punktów to obowiązek prawdziwego kibica!

Pytanie 1 z 20
Zaczynamy z wysokiego C. Siatkarz na zdjęciu to...
Bartosz Kurek
Najnowsze