91-letni Sobiesław Zasada trenuje przed Rajdem Safari

i

Autor: materiały prasowe 91-letni Sobiesław Zasada trenuje przed Rajdem Safari

91-letni Sobiesław Zasada testuje auto przed Rajdem Safari [ZDJĘCIA]

2021-06-03 10:05

Informowaliśmy już, że po wielu latach za kierownicę samochodu rajdowego wraca legendarny polski zawodnik Sobiesław Zasada. W wieku 91 lat (!) chce spróbować sił w Rajdzie Safari, który w tym roku odbędzie się pod koniec czerwca w Kenii i będzie imprezą prestiżowej rangi WRC, rozgrywaną jako szósta runda rajdowych mistrzostw świata. Zasada rozpoczął właśnie jazdy testowe fordem fiestą, którą będzie się ścigać w Afryce.

Przypomnijmy: Sobiesław Zasada to trzykrotny mistrz Europy, uczestnik najtrudniejszych rajdowych maratonów w latach 60. i 70. W końcu lat 90. powrócił na chwilę do rajdów. Słynny kierowca pojedzie fordem fiestą przygotowaną przez polski oddział znanej firmy M-Sport. Dla Zasady będzie to dziewiąty w karierze start w Rajdzie Safari. W tym roku słynna impreza odbędzie się między 23 a 27 czerwca. Załoga Sobiesław Zasada – Tomasz Borysławski przeprowadziła testy Fordem Fiesta Rally3 na szutrowych odcinkach toru Silesia Ring w Kamieniu Śląskim na Opolszczyźnie. Jak ocenił jazdy Zasada? – To był dość forsowny dzień, w trakcie którego poznawaliśmy auto, jakim za trzy tygodnie staniemy w Nairobi na starcie Rajdu Safari. Dla mnie to spora nowość, bo przecież od czasu mojego poprzedniego startu w Afryce minęła niemalże epoka, co widać w zaawansowaniu technicznym samochodu. Ale już po pierwszych kilometrach czuję, że doskonale rozumiemy się z samochodem i szczęśliwie dojedziemy do mety afrykańskiego klasyka – skomentował Sobiesław Zasada.

Kubica jeździł bolidem po Warszawie.

Syn Bartosza Zmarzlika wozi się jak król! Żużlowiec pokazał piekielnie drogi wózek swojego dziecka, co za cacko [ZDJĘCIE]

Zasada ostatni raz stanął na starcie Rajdu Safari w 1997 r. samochodem Mitsubishi Lancer EVO III, a pilotowała go żona – Ewa. Zajęli wtedy drugie miejsce w grupie N. Pani Ewa była również w Kamieniu Śląskim i przejechała z mężem fragment trasy. Fiesta Zasady ma moc 215 koni mechanicznych generowaną przez półtoralitrowy silnik typu ecoboost. Jedno jest pewne: 91-letni Sobiesław Zasada będzie najstarszym zawodnikiem w historii WRC.

Krzysztof Hołowczyc kupił sobie nową zabawkę! Do tego modelu jest przywiązany od lat - ZDJĘCIA

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze