Andrzej Duda spotkał się z Robertem Kubicą. Prezydent oglądał bolid Alfa Romeo

2020-02-24 16:02 MD
Formula 1, Robert Kubica, Andrzej Duda, prezydent, Alfa Romeo Racing Orelen, Alfa Romeo
Autor: Marek Żochowski Robert Kubica demonstruje bolid F1 prezydentowi Andrzejowi Dudzie

W poniedziałek w siedzibie PKN Orlen odbyła się prezentacja bolidu, którym będą jeździć kierowcy Alfa Romeo Racing ORLEN w sezonie 2020 Formuły 1. Po tym wszystkim w Pałacu Prezydenckim doszło także do spotkania prezydenta Polski, Andrzeja Dudy, z polskim rodzynkiem w królowej motosportów - Robertem Kubicą. Głowa kraju przyjrzała się pojazdowi z bliska.

Nowy sezon Formuły 1 zbliża się wielkimi krokami. Rola Roberta Kubicy będzie w nim już inna niż w poprzednim, ale nie można wykluczyć, że Polak pojawi się za sterami bolidu podczas któregoś z Grand Prix. Krakowian będzie bowiem pełnił funkcję kierowcy rezerwowego włoskiego teamu. Jeżeli więc dojdzie do tego, że 35-latek wystartuje na którymś z torów, to uczyni to w pojeździe zaprezentowanym w poniedziałek podczas spotkania w siedzibie PKN Orlen.

Po wszystkim Kubica udał się do Pałacu Prezydenckiego, gdzie spotkał się z Andrzejem Dudą. Głowa państwa podczas rozmowy z kierowcą nie ukrywała, że żywi duży szacunek do osiągnięć kierowcy. - Sukcesy Roberta Kubicy w Formule 1 to było coś niesamowitego. Mam nadzieję, że ta forma jeszcze wróci i będziemy go oglądali na najwyższym stopniu podium - powiedział prezydent Polski cytowany przez porta wpolityce.pl.

Kto wie, jak potoczy się nadchodzący sezon Formuły 1. Czasami potrzeba niewiele, aby wykreować bohaterów z osób, które początkowo mają pełnić jedynie drugoplanową rolę. Niewykluczone, że spotka to także Roberta Kubicę, o czym z pewnością marzą polscy kibice...