Bartosz Zmarzlik może liczyć na wsparcie gwiazd. Zobacz, kto odwiedził naszego żużlowego asa

2022-05-13 20:55
Bartosz Zmarzlik
Autor: Cyfra Sport Bartosz Zmarzlik w 15 biegu pokonał Janusza Kołodzieja, ale zgodnie z regulaminem zdobył 2, a nie 3 punkty.

Od 2019 r. kibice żużla musieli czekać na kolejne Grand Prix na PGE Narodowym. Po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa Warszawa znów ugości najlepszych żużlowców na świecie. Chrapkę na zwycięstwo ma Bartosz Zmarzlik, który w stolicy jeszcze nigdy nie wygrał. Przed zawodami naszego żużlowego asa odwiedziły gwiazdy polskiego sportu: kierowca wyścigowy i rajdowy Robert Kubica oraz były koszykarz Marcin Gortat.

Po raz szósty PGE Narodowy będzie świadkiem rywalizacji o punkty w mistrzostwach świata. Jak do tej pory obiekt w Warszawie jest zaczarowany dla Polaków. Żaden z Biało-Czerwonych nie wygrał jeszcze na Narodowym. Co więcej, dwukrotny mistrz świata Bartosz Zmarzlik nigdy nie stał tu nawet na podium. – Trudno powiedzieć, dlaczego tak się stało. Widocznie sprzętowo nie byliśmy wystarczająco skuteczni i dobrze „wyregulowani” – powiedział zawodnik Stali Gorzów. W pierwszym tegorocznym wyścigu z cyklu Grand Prix Zmarzlik był najszybszy, więc jest nadzieja, że Polak do rywalizacji na PGE Narodowym przystąpi w świetnej dyspozycji. Podczas ostatniego GP w Warszawie triumfował Leon Madsen, którego kibice zobaczą również w sobotni wieczór. Emocji nie powinno zabraknąć.

Piotr Żyła pokazał duży sprzęt. Zaskoczył swoim wyznaniem, dla wielu to nie do pomyślenia

Sonda
Czy Bartosz Zmarzlik to najlepszy polski żużlowiec w historii?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze