Bartosz Zmarzlik

i

Autor: CyfraSport Bartosz Zmarzlik

Po zwycięstwo!

Bartosz Zmarzlik rusza na Marketę. Dawała mu dużą przyjemność, ale i sprawiała kłopoty

2023-06-03 7:42

W ten weekend kibice znów będą raczyć się rykiem silników i ściganiem na najwyższym poziomie. Na torze Marketa w Pradze odbędzie się trzecia runda tegorocznych mistrzostw świata. Liczymy rzecz jasna na kolejne zwycięstwo Bartosza Zmarzlika (28 l.) i umocnienie się na pozycji lidera klasyfikacji generalnej żużlowej Grand Prix.

Zmarzlik doskonale zna smak zwycięstwa na Markecie, ale bywało też, że miał na niej całkiem spore problemy. Zacznijmy od sukcesów. Polak wygrał w Pradze dwukrotnie, w sezonie 2020 (wówczas z powodu pandemii rozgrywano po dwa turnieje na jednym torze, dzień po dniu). I na tym powody do świętowania się kończą, bo nigdy więcej Zmarzlik nie stanął w Pradze nawet na podium. Co więcej, w latach 2017-2019 ani razu nie przebrnął przez fazę zasadniczą! W ubiegłym, mistrzowskim sezonie, żużlowiec na Markecie odpadł w półfinale.

Grand Prix Czech w Pradze. Zmarzlik liczy na zwycięstwo na Markecie

Dla Zmarzlika każdy punkt w klasyfikacji generalnej jest arcyważny. W ostatnich zawodach na Stadionie Narodowym był wprawdzie trzeci, ale doświadczony Szwed Fredrik Lindgren dogonił do w klasyfikacji generalnej. - Bólu nie ma, bo planem minimum było przejście przez półfinał i to się udało. Te jednodniowe tory zawsze są jak kinder-niespodzianka i bardzo szybko się zmieniają – mówił nam Zmarzlik.

Na poprawę miejsc liczy z pewnością Maciej Janowski, a szczególnie Patryk Dudek, którego forma na początku sezonu pozostawia wiele do życzenia.

PO

Nie przegap!

Grand Prix Czech w Pradze,

sobota, 19:00

Eurosport Extra w Playerze.

Bartosz Zmarzlik wywiad
Sonda
Czy Bartosz Zmarzlik to najwybitniejszy polski żużlowiec w historii?
Najnowsze