Darcy Ward

i

Autor: CYFRASPORT Darcy Ward

Darcy Ward przerwał rdzeń kręgowy. KOSZMARNY wypadek [WIDEO]

2015-08-24 23:12

Darcy Ward, żużlowiec zielonogórskiego Falubazu, uległ tragicznemu wypadkowi. Zawodnik ma przerwany rdzeń kręgowy! Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo, ale to prawdopodobnie koniec kariery Australijczyka. W sport.se.pl możecie zobaczyć, jak doszło do tej tragedii.

Do fatalnego wypadku doszło w ostatnim biegu meczu Spar Falubaz - MrGarden GKS Grudziądz. Szarżujący Ward najechał na koło Artioma Łaguty i stracił równowagę. Zaczął koziołkować, upadł koło bandy. Od razu został przewieziony do szpitala w Zielonej Górze, ale prognozy są fatalne - mówi się o przerwaniu rdzenia kręgowego w odcinkach, które odpowiadają za dolne kończyny!

Tragiczne informacje ze szpitala. Przerwany rdzeń kręgowy. Lekarze walczą. Jesteśmy z Tobą Darcy - napisał na Twitterze przezs zielonogórskiego klubu, Robert Dowhan. Rdzeń kręgowy został zgilotynowany i nic nie da się z tym zrobić. Przed chwilą oglądałem wypadek w telewizji i muszę powiedzieć, że fatalnie to wyglądało. On był bezbronny. Jak on się czuje? Od upadku powtarzał, że boli go szyja i nie czuje nóg. Doskonale zdaje sobie sprawę ze swojego położenia. Kiedy próbowałem go uspokajać, że to może być efekt szoku to powiedział mi „pan kłamie” i rozpłakał się - powiedział z kolei lekarz klubowy, Robert Zapotoczny, cytowany przez "Przegląd Sportowy".

Szpital  w Falubazie: Kontuzja Jarosława Hampela

Darcy Ward to dwukrotny mistrz świata juniorów. Do zeszłego sezonu jeździł w Toruniu, był też zawieszony za obecność alkoholu we krwi. Ma 23 lata.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze