DRAMATYCZNY wypadek Kudriaszowa i Bellego. Boli od samego patrzenia! [ZDJĘCIA]

2020-07-30 15:26 MF
Dramatyczny wypadek Kudriaszowa i Bellego w Toruniu
Autor: Jarosław Pabijan Dramatyczny wypadek Kudriaszowa i Bellego w Toruniu

To prawdziwy cud, że nie stało się nic poważniejszego! Podczas finału Indywidualnych Mistrzostw Europy (SEC) w Toruniu doszło do dramatycznie wyglądającego wypadku, w którym brali udział Andriej Kudriaszow (29 l.) i David Bellego (27 l.). Po fatalnej kraksie Francuz trafił do szpitala…

Do wypadku doszło w 12. biegu finałowej rundy SEC w Toruniu na wyjściu z ostatniego łuku. Walczący o 3. miejsce w tym wyścigu Kudriaszow stracił panowanie nad motocyklem i puścił maszynę. Ta uderzyła wprost w niczego nie spodziewającego się Bellego. Francuz wystrzelił ze swojego motocykla jak z katapulty, przekoziołkował po torze i potężnie uderzył w dmuchaną bandę. Kilkadziesiąt centymetrów dalej przeleciał motocykl Kudriaszowa, który po upadku na tor szybko się otrząsnął i przerażony podbiegł do Francuza sprawdzić czy wszystko z nim w porządku. Na szczęście, Bellego podniósł się o własnych siłach, ale i tak zadecydowano o przetransportowaniu go karetką do szpitala.

Po tym MAKABRYCZNYM wypadku zawodnik trafił do SZPITALA. Włos jeży się na głowie [WIDEO]

Stan jego zdrowia nie jest znany, ale dzisiaj ma opuścić szpital. Jego klub, Polonia Bydgoszcz poinformował, ze Francuza zabraknie co najmniej w dwóch najbliższych meczach (z Wybrzeżem Gdańsk i Startem Gniezno).

OFICJALNIE: Jest decyzja ws. meczu GKM Grudziądz - Stal Gorzów!

Ostatecznie, zawody w Toruniu zwyciężył Robert Lambert, który w finale pokonał Leona Madsena, Timo Lahtiego i Kaia Huckenbecka. Brytyjczyk został też nowym indywidualnym mistrzem Europy. Srebro wywalczył Leon Madsen, a brąz przypadł Grigorijowi Łagucie.

Finał SEC w Toruniu (czołówka):

1. Robert Lambert (Wlk. Bryt.) – 14 pkt. (3,1,1,3,3,3)

2. Leon Madsen (Dania) - 13 pkt. (2,1,3,3,2,2)

3. Timo Lahti (Finlandia) - 11 pkt. (2,3,2,2,1,1)

4. Kai Huckenbeck (Niemcy) – 12 pkt. (3,3,1,2,3,0)

 

Klasyfikacja generalna SEC:

1. Robert Lambert (Wlk. Bryt.) – 67 pkt.

2. Leon Madsen (Dania) – 64 pkt.

3. Grigorij Łaguta (Rosja) - 52 pkt.

4. Mikkel Michelsen (Dania) - 46 pkt.