Tomasz Gollob

Autor: archiwum se.pl

Drużynowy Puchar Świata. Sam Gollob to za mało. Polacy odpadli w barażach

2012-07-13 11:41

Żużlowa reprezentacja Polski zajęła drugie miejsce w barażu Drużynowego Pucharu Świata w Malilli i nie pojedzie w sobotnim finale. Nie pomogły nawet świetne występy kapitana Tomasza Golloba (41 l.), który wygrywał bieg za biegiem. Wygrali Duńczycy i to oni awansowali do finału.

Polacy w barażu rywalizowali obok Duńczyków z Czechami i Wielką Brytanią. W polskim zespole zawiódł przede wszystkim Piotr Protasiewicz, który zdobył zaledwie pięć punktów.

Tylko nieco lepiej jeździł Maciej Janowski (7 pkt), a kapitalnie zaprezentowali się debiutant Krzysztof Buczkowski (11 pkt) i przede wszystkim Gollob. Polski mistrz wywalczył aż 15 pkt i był najlepszym zawodnikiem zawodów.

Jednak porażka sprawiła, że kibice jeszcze bardziej zatęsknili za kontuzjowanymi Januszem Kołodziejem i Jarosławem Hampelem.

W sobotnim finale DPŚ pojadą Szwecja, Rosja, Australia i Dania.