GP Jeddah: Kraksa w wyścigu Formuły 2

i

Autor: YouTube / ZRZUT EKRANU GP Jeddah: Kraksa w wyścigu Formuły 2

Fatalny wypadek podczas GP Arabii Saudyjskiej. Kibice z przerażeniem patrzyli na tę kraksę

2021-12-05 18:36

Wyścigi najbardziej elitarnej serii debiutują w Arabii Saudyjskiej. Zanim jednak na torze pojawiły się bolidy Formuły 1, odbyła się rywalizacja w niższej klasie - Formule 2. Start pozornie przebiegał bez większych problemów. Było tak do momentu, gdy jeden z kierowców nie zorientował się, że inny zawodnik nie mógł ruszyć z pola startowego. Zakończyło się potworną kraksą...

Formuła 1 pierwszy raz zagościła w Arabii Saudyjskiej. Nie wszystkim kierowcom się to podoba, mimo to cała stawka rywalizuje w weekend 3-5 grudnia o kolejne punkty do klasyfikacji mistrzostw świata. Lewis Hamilton i Max Verstappen szaleńczo walczą o tytuł najlepszego zawodnika świata. Przed zmaganiami czołowych kierowców kibice oglądali zmagania niższych serii wyścigowych. Niestety, wyścig Formuły 2 rozpoczął się od fatalnej kraksy. Kibice z przerażeniem patrzyli, jak części jednego z samochodów lecą kilkanaście metrów i wpadają do alei serwisowej!

NIE PRZEGAP! Po tym, co zrobił Max Verstappen, jego ojciec nie mógł się pohamować. Bił pięściami bez opamiętania

Formuła 2: Fatalny wypadek dwóch kierowców

Pechowcami okazali się Theo Pourchaire i Enzo Fittipaldi. Nikt nie mógł spodziewać się, że jeden z samochodów nie ruszy z pól startowych. W tył bolidu wjechał inny pojazd. Kibice z przerażeniem patrzyli, co się dzieje. Zwłaszcza, że fragment bolidu pofrunął wysoko w powietrze. Mogło dojść do tragedii - i na pewno nie są to słowa nad wyraz.

Momentalnie na pomoc zawodnikom ruszyły służby medyczne. Na szczęście obaj kierowcy wyszli bez większych obrażeń z tej arcygroźnej kraksy, ale ze względów bezpieczeństwa zostali przetransportowani helikopterem do szpitala. Na razie nie ma jednak informacji, by stało im się coś poważnego!

Sonda
Kto zostanie mistrzem świata F1?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze