Formuła 1 podjęła ostateczną decyzję. To dla nich wielki KOSZMAR i POTĘŻNY CIOS

2020-10-16 10:06 JWa, PAP
Formuła 1, kierowca, Ferrari, Charles Leclerc
Autor: Twitter/Charles_Leclerc Charles Leclerc wyjeżdża bolidem na ulice Maranello

Formuła 1 w 2020 roku po raz pierwszy miała zawitać do Wietnamu. Gospodarze chcieli przyjąć najlepszych kierowców na świecie z należytymi honorami, ale wszystko pokrzyżowała pandemia koronawirusa. Od jakiegoś czasu mówiło się, że wyścig o GP Wietnamu raczej się nie odbędzie. Teraz postanowiono ogłosić to oficjalnie, co jest wielkim ciosem dla wszystkich fanów królowej sportów motorowych w Azji.

Pierwszy w historii wyścig Formuły 1 o Grand Prix Wietnamu na ulicznym torze w Hanoi na pewno nie odbędzie się w 2020 roku. W piątek lokalni organizatorzy poinformowali o jego definitywnym odwołaniu z powodu pandemii. Pierwotnie historyczny wyścig stolica Wietnamu miała gościć 5 kwietnia, ale ze względu na koronawirusa został odwołany jak szereg innych imprez sportowych. W lipcu natomiast organizatorzy informowali, że jest szansa na jego przeprowadzenie pod koniec listopada, ale ostatecznie do tego nie dojdzie. "To była ekstremalnie trudna, ale konieczna decyzja, którą wymusiła utrzymująca się na świecie niepewność spowodowana pandemią" - napisano w komunikacie.

Przez niego Kubica odszedł z Williamsa, a teraz wszystko straci?! Wielki DRAMAT!

Do tej pory udało się w obecnym sezonie przeprowadzić 11 wyścigów; wszystkie miały miejsce w Europie. W kalendarzu pozostało jeszcze sześć zawodów. W klasyfikacji generalnej zdecydowanym liderem jest broniący tytułu Brytyjczyk Lewis Hamilton (Mercedes).

OKROPNA śmierć młodziutkiej zawodniczki. SZOKUJĄCE fakty dotyczące tragedii z udziałem 21-latki

Kubica jeździł bolidem po Warszawie.

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze