Przez niego Kubica odszedł z Williamsa, a teraz wszystko straci?! Wielki DRAMAT!

2020-10-16 7:50 ŁOLI
George Russell
Autor: MARK THOMPSON/POOL VIA AP George Russell

W czasie, gdy jeszcze kilka tygodni temu przyszłość George'a Russella wydawała się jasna i przejrzysta, a on sam miał przygotowywać się do kolejnego, trzeciego już sezonu w bolidzie Williamsa, teraz nad Brytyjczykiem zebrały się czarne chmury. Po tym, jak jego zespół najpierw zablokował ewentualny transfer do ekipy Mercedesa, zmiana właścicieli Williamsa może przynieść kolejne kłopoty. Nowi szefowie mogą bowiem pozbyć się 22-latka ze swojej ekipy.

George Russell z pewnością nie tak wyobrażał sobie swoją sytuację w zespole Williamsa. Już w połowie lipca ekipa z Grove potwierdziła swój skład na 2021 rok. Wtedy wszystko wydawało się jasne, a Brytyjczyk miał przygotowywać się do swojego trzeciego sezonu w Williamsie. Teraz nie jest to jednak takie pewne. Jak informuje Roberto Chinchero, dziennikarz motorsport.com, po zmianie właścicieli ekipy, przyszłość 22-letniego kierowcy maluje się raczej w czarnych barwach. Chodzi tutaj o uruchomienie klauzuli "zmiany kontroli", która pozwoliłaby nowym szefom rozwiązać wszystkie kontrakty, jakie zostały podpisane przez zmianą właściciela. Jak jednak donosi dziennikarz, sprawa jest rozwojowa i nieprzesądzona. 

Ponadto Russell mógł przenieść się jeszcze niedawno do Mercedesa, który był mocno zainteresowany jego usługami. Valtteri Bottas miał z kolei przenieść się od Astona Martina, robiąc tym samym miejsce dla 22-latka. Niestety cała operacja nie doszła do skutku, ponieważ została zablokowana przez ekipę Russela. 

Robert Kubica otrzymał POTWORNY CIOS. Pozbawili go złudzeń, nie będzie powrotu!

Teraz Williams spogląda w kierunku Sergio Pereza, który według plotek również ma być zainteresowany dołączeniem do ekipy z Grove. George Russel może z kolei jedynie przyglądać się tego, co dzieje się wokół niego i czekać na jakiekolwiek informacje w swojej sprawie. W 2019 roku kierowcą stajni Williamsa był także Robert Kubica. Zespół wyraźnie jednak forował wtedy Russella i to Brytyjczyk otrzymywał wszelkie poprawki wcześniej od Polaka. Krakowianin w końcu nie wytrzymał i jeszcze w trakcie trwania cyklu Grand Prix przekazał, że po kampanii odejdzie z teamu.

Najnowsze