Formuła 1: Zrobili im testy na KORONAWIRUSA. To, co odkryli, sprawiło, że złapali się za głowy!

2020-10-14 14:19 JWa, PAP
Daniel Ricciardo, Renault, Formuła 1
Autor: East News Kierowca Renault F1 Daniel Ricciardo

W miniony weekend w zespole Renault F1 zapanowała euforia. Grand Prix Eifel było bardzo udane dla Daniela Ricciardo, który ukończył zawody na trzeciej pozycji. Minęło kilkadziesiąt godzin i w teamie Formuły 1 zaczęło robić się gorąco. Wszystko przez pozytywne wyniki testów na koronawirusa członków ekipy Renault. Rozpoczęła się szeroka kwarantanna.

W zespole Formuły 1 Renault wykryto dwa przypadki zarażenia Covid-19 - potwierdził w środę oficjalnie zespół. Nie ujawniono u kogo testy dały wynik pozytywny, team potwierdził tylko, że w sumie sześć osób zostało skierowanych na kwarantannę. Badania wykonano po niedzielnym wyścigu o Grand Prix gór Eifel, gdy ekipa przenosiła się na tor w Barcelonie, gdzie testy miał prowadzić dwukrotny mistrz świata Hiszpan Fernando Alonso, który od sezonu 2021 wraca do zespołu z Enstone. Sześć osób na kwarantannie zostało zatrzymanych w hotelu w Barcelonie, nie brali udziału w zajęciach na torze La Catalunya. Nie wiadomo, czy będą one mogły wrócić do zespołu przed kolejną rundą mistrzostw świata F1 - wyścigiem o Grand Portugalii zaplanowanym na 25 października.

GP Eifel Nurburgring: Historyczny triumf Hamiltona! Ricciardo dojechał na podium

Zespół potwierdził także, że testy wykonane u kierowców teamu Australijczyka Daniela Ricciardo i Francuza Estebana Ocona oraz pracowników serwisu bezpośrednio obsługujących bolidy dały wyniki negatywne.

Nie uwierzysz komu Robert Kubica nosi kawę w Warszawie [ZDJĘCIA]

Kubica jeździł bolidem po Warszawie.

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

To kolejny przypadek ujawnienia zarażenia Covid-19 w ekipie F1. Takie przypadki wcześniej ujawniono już m.in. w ekipach Racing Point i McLaren, ostatnio w zespole mistrza świata Mercedesie. Dotychczas jedynym zakażonym kierowcą był Meksykanin Sergio Perez z Racing Point.

Najnowsze