Formuła 2: Juan Manuel Correa wybudzony ze śpiączki

2019-09-21 10:37 KZ
Juan Manue Correa
Autor: Instagram Juan Manue Correa

Juan Manuel Correa, który podczas wyścigu Formuły 2 na torze Spa uległ poważnemu wypadkowi, został już wybudzony ze śpiączki. Lekarzy czeka teraz walka o uratowanie nogi 20-latka. Podczas tragicznej kraksy w Belgii śmierć poniósł Anthoine Hubert.

Tragiczne zdarzenia miały miejsce 31 sierpnia na torze Spa. Na jednym z okrążeń doszło do wypadku, w wyniku którego śmierć poniósł 22-letni Anthoine Hubert. W kraksie poważnych obrażeń doznał Juan Manuel Correa, który trafił do szpitala i od trzech tygodni był w śpiączce farmakologicznej. W nocy z piątku na sobotę rodzina Correi przekazała dobre informacje: "Juan został odłączony od respiratora oraz wybudzony ze śpiączki. To jest świetna wiadomość i zmierzamy we właściwym kierunku, ale nadal toczymy walkę z czasem", czytamy. "Juan jest przytomny, ale nie jest jeszcze w pełni świadomy. Lekarze twierdzą, że ten proces potrwa kilka dni z powodu wcześniejszej śpiączki. Juan jest w tej chwili wrażliwy na jakiekolwiek zmiany, dlatego pozostaje na oddziale intensywnej terapii. Jego stan uległ zmianie - z krytycznego na poważny".

Lekarzy czeka teraz walka o uratowanie nóg 20-letniego kierowcy. Correa zostanie poddany poważnej operacji prawej nogi, która ma zminimalizować ryzyko nieodwracalnych obrażeń. "Nie mogą jednak doprowadzić do zabiegu, dopóki płuca nie będą gotowe na kilkugodzinną operację", dodała rodzina Amerykanina.

Najnowsze