Pogrzeb tragicznie zmarłego kierowcy F2. Gwiazdy pożegnały Huberta [ZDJĘCIA]

2019-09-10 19:19 MSo
Pogrzeb Anthoine'a Huberta
Autor: EastNews Pogrzeb Anthoine'a Huberta

Cały świat sportów motorowych pogrążył się w żałobie po katastrofalnym wypadku z udziałem Anthoine'a Huberta podczas GP Belgii. Jego bolid został zmiażdżony po wypadku przez innego kierowcę. Walka o jego życie zakończyła się niepowodzeniem. We wtorek w katedrze w Chartres odbył się pogrzeb kierowcy.

W katedrze w Chatres we wtorek 10. września zgromadzili się nie tylko najbliżsi Anthoine'a Huberta, ale również inni kierowcy - nie tylko zawodnicy Formuły 2, ale także tzw. "królowej motorsportu". Podczas pogrzebu nie zabrakło wzruszających scen. Przed kościołem brat zawodnika najpierw ucałował kask, a następnie został on położony na ziemi.

Na pogrzeb przybyły legendy świata sportów motorowych, a także obecni zawodnicy i inne osobistości. We Francji pojawili się m.in. bliski przyjaciel Huberta, Charles Leclerc, szef Ferrari Mattia Binotto, zawodnik Toro Rosso, Pierre Gasly czy legendy F1, Jean Todt czy Alain Prost.

Podczas wyścigu F2, na 2. okrążeniu Anthoine Hubert nie opanował bolidu i uderzył w bandę. Chwilę później z ogromną prędkością wjechał w niego Juan Manuel Correa. W wypadku uczestniczył także Giuliano Alesi. Zdarzenie wyglądało makabrycznie.

Wyścig przerwano, a następnie odwołano. Hubert i Correa trafili do szpitala. Kiedy ich zabierano, obaj byli przytomni. Niestety, FIA około godziny 19:00 poinformowało, że Hubert w wyniku odniesionych obrażeń zmarł. Correa jest w stabilnym stanie i nadal przebywa w szpitalu w Liege. Alesi został wypisany do domu.