GORZKIE SŁOWA Roberta Kubicy. Podsumował swój rok w Formule 1

2019-12-02 13:57 MD
Robert Kubica
Autor: AP Robert Kubica

W miniony weekend zakończył się sezon 2019 w Formule 1. Robert Kubica postawił tym samym kropkę na swojej przygodzie z Williamsem, która z pewnością nie należała do udanych. Sam Polak podsumowując zakończony okres nie zamierzał zaklinać rzeczywistości i o tym, czego doświadczył w ostatnim czasie wypowiedział się bardzo bezpośrednio.

Krakowianin zakończył zmagania na 19. miejscu w klasyfikacji generalnej. Przedostatnią pozycję, ponad kolegą z teamu, George'em Russellem, zapewnił mu punkt wywalczony w Grand Prix Niemiec. Mimo wszystko kariera Polaka w Williamsie jako całość z pewnością nie należała do udanych. Bolid skonstruowany przez angielski zespół był bardzo słabej jakości i nijak nie można nim było nawiązać nim walki o dobre pozycje.

W podsumowującej zakończony już sezon rozmowie z TVP Sport, Kubica stwierdził: - Niczego mnie ten sezon nie nauczył. Nie zawsze jest tak, że kolejny sezon w cyklu czegoś uczy. Zyskałem pewne informacje. Ściganie się w ostatnim rzędzie jest zupełnie inne niż to, co robiłem dziesięć lat temu.

Dodał jednak także: - Byłem zaskoczony pewnymi sprawami, zarówno negatywnie, jak i pozytywnie. Myślę jednak, że było lepiej niż może się wydawać. Cała sytuacja tego nie odzwierciedla i to jest przykre. Taki jest ten sport, więc trzeba iść dalej.

Przyszłość Roberta Kubicy w dalszym ciągu pozostaje jeszcze nieznana. Wszystko jednak wskazuje na to, że powinna się wyjaśnić w najbliższych tygodniach. Polski kierowca jeszcze przed Grand Prix Abu Zabi stwierdził, że może być to jego ostatni wyścig w roli kierowcy Formuły 1 w karierze.

Najnowsze