GP 70-lecia F1. Verstappen przechytrzył Hamiltona. Zadecydowało... ogumienie

2020-08-09 19:39 RPS
Max Verstappen
Autor: AP Max Verstappen

Hegemonia kierowców Mercedesa przełamana! Max Verstappen z Red Bull Racing wygrał GP 70-lecia na torze w Silverstone. Kluczem do sukcesu okazały się... opony. Lewis Hamilton zajął 2. miejsce, co dla Brytyjczyka jest jak porażka.

Do tej pory w sezonie F1 rozegrano cztery wyścigi i za każdym razem najszybsi byli kierowcy Mercedesa. Trzy razy triumfował Lewis Hamilton, a raz Valterri Bottas. Panowanie Mercedesa przerwał niespodziewanie Verstappen, który podobnie jak w sobotnich kwalifikacjach, postanowił pojechać na ogumieniu z twardej mieszanki. To okazało się strzałem w dziesiątkę.

Robert Kubica jeździł ROZPĘDZONYM BOLIDEM F1 po ulicach Warszawy! Jak gdyby nigdy nic [WIDEO]

Jego konkurenci byli zdezorientowani, a Lewis Hamilton nie mógł uwierzyć, że opony Holendra mają tak długą żywotność. W końcówce Brytyjczyk dostał nowy komplet ogumienia i ruszył w pościg, ale było już za późno i zameldował się na mecie drugi. Trzecie miejsce zajął Valterri Bottas.

Zwycięstwo Verstappena oznacza, że awansował on na drugie miejsce w klasyfikacji kierowców F1. Holender traci do lidera Lewisa Hamiltona 30 punktów. Z kolei w klasyfikacji konstruktorów na 3. miejsce "wskoczyła" ekipa Ferrari, głównie dzięki świetnie dysponowanemu Charlesowi Leclercowi. Kierowca rodem z Monako zajął 4. miejsce w GP 70-lecia.

Lewis Hamilton zarabia NIEWYOBRAŻALNE KOKOSY. Przez to odejdzie z Mercedesa?

Najnowsze