GP Vojens: Przerażający wypadek! To cud, że Lindgren wyszedł z tego cało

2021-09-11 21:37
Fredrik Lindgren
Autor: Jarosław Pabijan/400mm/Newspix.pl

O krok od tragedii podczas GP Vojens! Fredrik Lindgren zaliczył przerażającą kraksę. Serca kibiców zamarły, gdy zobaczyli, jak w incydencie, w który zamieszany był także Mikkel Michelsen. Sympatyczny szwedzki żużlowiec został potrącony przez rywala, który stracił panowanie nad swoim motorem. Lindgren zawiesił się na kierownicy i z olbrzymią prędkością uderzył w bandę okalającą tor. Na szczęście szybko wstał o własnych siłach!

Za nami kolejne emocjonujące zawody żużlowe. Niestety, w Vojens w Danii momentami było naprawdę groźnie. W półfinale doszło do przerażającej kraksy z udziałem dwóch zawodników. Mikkel Michelsen stracił panowanie nad swoim motorem. Nagle wjechał w Frederika Lindgrena, który utrzymał się na motorze, ale zawiesił się na kierownicy. Jechał prosto na czołowe zderzenie z bandą okalającą tor. Motor wyleciał w powietrze, a Szwed upadł na tor. Cała sytuacja wyglądała potwornie! Kibice zgromadzeni na torze w skandynawskim kraju zamarli w oczekiwaniu na nowiny na temat popularnego żużlowca.

Zacięta walka i wielki sukces Bartosza Zmarzlika podczas GP Danii. Polak ma powody do zadowolenia

GP Vojens: Potworna kraksa Lindgrena

Dmuchana banda ewidentnie uratowała życie Lindgrenowi. Ten uderzył w nią z olbrzymią prędkością. Szwed z pewnością zdaje sobie sprawę, jak wiele szczęścia miał, że mógł opuścić tor o własnych siłach. - Niemożliwe, że to wszystko kończy się na strachu. Większym niż pojemność stadionu w Vojens - napisał na Twitterze dziennikarz Dominik Formela. - Nie widziałem nigdy czegoś takiego. Nie wierzę, ale ogromnie się cieszę, że Lindgren wstał, idzie i kontaktuje. Koszmar... - dodawał Maciej Markowski.

GP Danii w Vojens - WYNIKI

Podczas GP Danii Bartosz Zmarzlik i Artiom Łaguta dali kolejny popis swoich umiejętności. Polak okazał się najlepszy w fazie zasadniczej, zdobywając aż 13 punktów, a później wygrał swój półfinał. Rosjanin nie miał jednak zamiaru odstawać i zdobywając zaledwie jedno oczko mniej po pięciu seriach startu, również był najlepszy w swoim półfinale. W decydującym starciu Łaguta zanotował lepszy start i to ostatecznie on jako pierwszy zameldował się na mecie, wygrywając duńskie zawody. Zmarzlik zajął 2. miejsce.

Sonda
Czy Bartosz Zmarzlik zostanie mistrzem świata w sezonie 2021?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze