Bartosz Zmarzlik MISTRZEM ŚWIATA! Szalony finał GP w Toruniu! [WIDEO]

2019-10-05 22:51 MSo
Bartosz Zmarzlik z dziewczyną
Autor: PAWEŁ SKRABA/SUPER EXPRESS Bartosz Zmarzlik z dziewczyną

To stało się faktem! Czekaliśmy na to wiele lat, ale w końcu doczekaliśmy się trzeciego, żużlowego mistrza świata z Polski! Bartosz Zmarzlik przed wielkim finałem Grand Prix Polski w Toruniu został najlepszym zawodnikiem globu! Radość była szalona, były łzy wzruszenia, ale co najważniejsze - złoto zawisło na szyi Polaka!

To było wielkie szaleństwo na toruńskiej Motoarenie. Bartosz Zmarzlik rozpoczynał ostatnie zawody indywidualnych mistrzostw świata jako lider klasyfikacji. Momentami nie szło, momentami były kłopoty, ale stało się to, co najważniejsze. Polska ma trzeciego złotego medalistę MŚ w historii!

Po półfinale, który dał Polakowi mistrzostwo rozpoczęło się prawdziwe szaleństwo. Zmarzlik biegał jak szalony, przybiegł cieszyć się razem ze swoją piękną narzeczoną, a później nie zabrakło chwil wzruszenia, gdy łzy napłynęły do oczu podczas wywiadów!

- Nieprawdopodobna noc dla mnie. Jesteście niesamowici. Zrobiłem to dla Polski, dla Was, dziękuję za przybycie. Presja była za duża. Jechałem jak w slow-motion, jakbym jechał dziesięć wyścigów. Mówiłem "jedź motorku, jedź". Zawdzięczam to rodzicom, dziadkom. Bez nich nie byłbym w tym miejscu - mówił wzruszony Zmarzlik.

Na żywo

Grand Prix Polski w Toruniu

To już koniec emocji z dzisiejszym finałem indywidualnych mistrzostw świata na żużlu. Powiedzmy to jeszcze raz - Bartosz Zmarzlik jest najlepszy na świecie! Dokonał tego jako trzeci Polak w historii! Brawo! Dziękujemy za obecność podczas relacji na żywo!

FINAŁ:
Leon Madsen 3
Bartosz Zmarzlik 0
Niels-Kristian Iversen 1
Emil Sajfutdinow 2

Zmarzlik zamknął w finale stawkę, ale to nie ma znaczenia. Madsen kończy GP w Toruniu z kompletem trójek. Najważniejsze jest to, że Polak otrzyma ten najważniejszy puchar. Puchar indywidualnego mistrza świata!

FINAŁ:
Leon Madsen
Bartosz Zmarzlik
Niels-Kristian Iversen
Emil Sajfutdinow

Szaleństwo trwa, ale nie rozstajemy się - przecież przed nami jeszcze wielki finał!

- Jechałem jak w slow-motion. Jakbym jechał dziesięć wyścigów. Zawdzięczam to rodzicom, dziadkom. Bez nich nie byłbym w tym miejscu - mówił wzruszony Zmarzlik. Łzy pojawiły się w oczach Bartka!

- Nieprawdopodobna noc dla mnie. Jesteście niesamowici. Zrobiłem to dla Polski, dla Was, dziękuję za przybycie. Presja była za duża - mówi na gorąco po półfinale Bartosz Zmarzlik.

Szalona radość Bartosza Zmarzlika! Cieszył się z tego mistrzostwa razem z kibicami, razem z narzeczoną Sandrą. Więcej o ich miłości PRZECZYTACIE TUTAJ!

- Każdy dzień go do tego zbliżał. Cieszę się, że jest trzecim Polakiem, który to zrobił - mówi na gorąco w Canal+ Bartosz Zmarzlik!

Jest święto! Brawo Bartosz Zmarzlik!

JAK ON TO ZROBIŁ?! NA JAKIM LUZIE! Jakby ta presja kompletnie go nie dotyczyła! Jeszcze raz! BARTOSZ ZMARZLIK MISTRZEM ŚWIATA!

Półfinał numer 2:
Emil Sajfutdinow 2
Bartosz Zmarzlik 3
Fredrik Lindgren 0
Tai Woffinden 1

Ciasno na starcie. Zmarzlik zamyka Sajfutdinowa na starcie i jedzie po trzy punkty. Odjechał im! ZROBIŁ TO! BARTOSZ ZMARZLIK MISTRZEM ŚWIATA!

Półfinał numer 1:
Leon Madsen 3
Jason Doyle 1
Antonio Lindback 0
Niels-Kristian Iversen 2

I poszli! Madsen dobrze startuje, Iversen próbował minąć kolegę z kraju, ale Leon na to nie pozwala. Doyle po kontakcie z Iversenem jedzie jakimś cudem dalej! Co za szaleństwo. Czas na odpowiedź Zmarzlika i Sajfutdinowa!

Szykuje się horror w ostatnich trzech biegach! Przypominamy - brakuje tylko dwóch punktów do mistrzostwa!

Półfinał numer 2:
Emil Sajfutdinow
Bartosz Zmarzlik
Fredrik Lindgren
Tai Woffinden

Półfinał numer 1:
Leon Madsen
Jason Doyle
Antonio Lindback
Niels-Kristian Iversen

Co za nerwy! Co za emocje! W boksie Bartosza Zmarzlika pojawili się mechanicy innych Polaków i trwa narada, jak pomóc w zdobyciu mistrzostwa świata!

Czekamy na ustawienie zawodników w półfinale!

Dawaj Bartek!

Awans do finału daje Bartoszowi Zmarzlikowi tytuł mistrza świata bez oglądania się na cokolwiek!

W grze już tylko dwóch zawodników: Bartosz Zmarzlik i Leon Madsen!

Dwa punkty! Tylko tyle dzieli Zmarzlika od mistrzostwa świata!

Bieg 20:
Bartosz Zmarzlik 3
Tai Woffinden 1
Niels-Kristian Iversen 0
Emil Sajfutdinow 2

Arcyważny wyścig! Arcyważny dla losów mistrzostwa świata. Świetnie wystartował Bartosz Zmarzlik, który po wyjściu z pierwszego łuku znakomicie zamyka Emila Sajfutdinowa. Rosjanin próbuje się napędzać po zewnętrznej. Coraz bliżej, bliziutko.... Szaleństwo! OBRONIŁ SIĘ! ARCYWAŻNA TRÓJKA!

Bieg 19:
Robert Lambert 1
Artiom Łaguta 0
Leon Madsen 3
Fredrik Lindgren 2

Piekielnie szybki jest dziś Leon Madsen. Duńczyk nie wystartował najlepiej, ale jak pędzi jego motor - to jest niewyobrażalne!!! Szaleństwo! Drugi Lindgren, trzeci Lambert, ostatni Łaguta.

Bieg 18:
Matej Zagar 0
Adrian Miedziński 2
Maciej Janowski 3
Janusz Kołodziej 1

Polski bieg i Polacy na pierwszych trzech miejscach dojeżdżają do mety! Ostra walka między Miedzińskim a Janowskim, ale to "Magic" dojeżdża pierwszy. Za moment zaczyna się szaleństwo - w 19 biegu Madsen, w 20 Zmarzlik i Sajfutdinow!

Bieg 17:
Antonio Lindback 3
Patryk Dudek 2
Martin Vaculik 0
Jason Doyle 1

Znakomicie rusza Lindback, który bez większych problemów dowozi trójkę. Dudek świetnie atakuje na trzecim kółku Doyle'a i dojeżdża drugi, choć jeszcze trochę postraszył Szweda. Niewiele zabrakło, a minąłby go na ostatniej prostej.

Bartosz Zmarzlik w ostatnim starcie będzie jechał z pierwszego pola. To dobry znak!

Bieg dziewiętnasty i dwudziesty będzie miał wielkie znaczenie dla losów mistrzostwa!

Robi się coraz ciekawiej! Horror w Toruniu!

Klasyfikacja mistrzostw świata po szesnastu biegach GP Polski w Toruniu:
1. Bartosz Zmarzlik - 126 pkt
2. Leon Madsen - 121
3. Emil Sajfutdinow - 120

Bieg 16:
Matej Zagar 2
Fredrik Lindgren 0
Emil Sajfutdinow 3
Martin Vaculik 1

EMIIIIIIIL! Rosyjska torpeda znowu ucieka rywalom po zewnętrznej! Bez szaleństw na koniec czwartej serii. Zagar drugi, Vaculik trzeci.

Bieg 15:
Janusz Kołodziej 3
Robert Lambert 0
Jason Doyle 2
Bartosz Zmarzlik 1

Doyle jednak bez ostrzeżenia! Jason ma prawo być wściekły, bo ruszył znakomicie. To dobra wieść dla Polaka, bo słabo się zabrał za Australijczykiem. Ostra walka od startu. Kołodziej pierwszy, Zmarzlik wciskał się między Doyle'a i Lamberta, ale jest dopiero trzeci. Coraz większe kłopoty Polaka! Ma pięć punktów przewagi nad Madsenem.

Bieg 15:
Janusz Kołodziej
Robert Lambert
Jason Doyle
Bartosz Zmarzlik

Bieg będzie powtórzony. Za szybko ruszył Doyle.

Bieg 14:
Adrian Miedziński 2
Leon Madsen 3
Patryk Dudek 0
Niels-Kristian Iversen 1

Świetnie wystartował Miedziński, który zamknął Madsena i próbował mu uciekać, ale Duńczyk w końcu dopada Polaka. Nie był to najbardziej emocjonujący start tego Grand Prix.

Bieg 13:
Maciej Janowski 0
Artiom Łaguta 1
Tai Woffinden 3
Antonio Lindback 2

Świetnie jechał Janowski od startu, ale doszło do defektu... Piekielnie szybki jest Woffinden i to on dojeżdża pierwszy. Lindback drugi, Łagucie zabrakło niewiele na ostatniej prostej.

Bieg 12:
Leon Madsen 3
Emil Sajfutdinow 0
Jason Doyle 2
Maciej Janowski 1

Madsen zamyka Sajfutdinowa po wewnętrznej! Emil spada na czwarte miejsce za Doyle'a i Janowskiego. Rosjanin walczy z "Magicem", ale przegrywa i dojeżdża ostatni! Sensacja!

Bieg 11:
Patryk Dudek 2
Matej Zagar 1
Robert Lambert 0
Tai Woffinden 3

Świetnie startuje Dudek, ale za moment Woffinden znajduje się za jego plecami. Polak broni się znakomicie! Do gry wchodzi jeszcze Zagar. Woffinden na ostatniej prostej wyprzedza Polaka, który dowozi dwa punkty. Szkoda... Za moment bieg z Madsenem i Sajfutdinowem!

Bieg 10:
Artiom Łaguta 3
Bartosz Zmarzlik 2
Martin Vaculik 1
Adrian Miedziński 0

Świetnie startuje Zmarzlik, ale nie wjechał dobrze po wewnętrznej i to Łaguta wyjeżdża pierwszy. Polak ostro walczy z Rosjaninem, ale znowu dojeżdża tylko z dwójką! Trzeci Vaculik. Robi się nerwowo!

Bieg 9:
Fredrik Lindgren 3
Janusz Kołodziej 1
Antonio Lindback 0
Niels-Kristian Iversen 2

Nie oszczędzają się zawodnicy! Lindgren ucieka rywalom, który walczą jak szaleni! Ostro Kołodziej z Iversenem, ale to Duńczyk wygrywa. W grę włączał się jeszcze Lindback, ale nie udało mu się wyprzedzić rywali. Kapitalna walka. O to chodzi!

Klasyfikacja mistrzostw świata po drugiej serii GP Polski w Toruniu:
1. Bartosz Zmarzlik - 123 pkt
2. Emil Sajfutdinow - 117
3. Leon Madsen - 115
6. Maciej Janowski - 83
8. Patryk Dudek 75
14. Janusz Kołodziej 51

Bieg 8:
Emil Sajfutdinow 3
Patryk Dudek 0
Artiom Łaguta 2
Janusz Kołodziej 1

Polsko-rosyjska wojna wygrana przez Sajfutdinowa i Łagutę. Rosjanie urwali się Kołodziejowi i Dudkowi i z dużą przewagą wygrali nad Biało-czerwonymi. Emil nadrabia punkt do Zmarzlika!

Bieg 7:
Niels-Kristian Iversen 2
Martin Vaculik 3
Maciej Janowski 1
Robert Lambert 0

Vaculik świetnie startuje i ucieka. Lambert i Iversen zamykają "Magica", ale Polak nie odpuszcza i wyprzedza Brytyjczyka, a potem dobiera się do skóry Duńczyka. Niestety, nie udało się go wyprzedzić.

Kapitalna jazda Polaka!

Bieg 6:
Tai Woffinden 0
Jason Doyle 3
Adrian Miedziński 2
Fredrik Lindgren 1

To jest Speedway! Szaleństwo! Woffinden przysnął na starcie i z drugiego pola ucieka Doyle! Miedziński ostro walczy z Lindgrenem, a nagle do akcji podłącza się Woffinden. Brytyjczyk dojeżdża czwarty.

Bieg 5:
Leon Madsen 3
Antonio Lindback 0
Bartosz Zmarzlik 2
Matej Zagar 1

CO ON ROBI? CO ROBI ZMARZLIK! Start był na dwa-trzy razy i ciężko zrozumieć, czemu nie doszło do powtórki. Polak miał wielkie problemy z wyjechaniem z pierwszego łuku, ale nagle wskakuje z czwartego na drugie miejsce. Madsen odjechał i zmniejsza straty do Polaka o jedno oczko.

Klasyfikacja mistrzostw świata po pierwszej serii:
1. Bartosz Zmarzlik - 121
2. Emil Sajfutdinow - 114
3. Leon Madsen - 112
6. Maciej Janowski - 82
8. Patryk Dudek 75

Sajfutdinow, Zmarzlik i Madsen z trójkami. Bez zmian w walce o mistrzostwo świata!

Bieg 4:
Martin Vaculik 2
Tai Woffinden 1
Janusz Kołodziej 0
Leon Madsen 3

Ależ oni są mocni! Leon Madsen odjechał rywalom po zewnętrznej i pewnie dowozi "trójkę". Bardzo dobrze wystartował także Martin Vaculik, ale Słowak nie ma szans z taką maszyną Duńczyka. Trzeci Woffinden, czwarty Kołodziej.

Bieg 3:
Jason Doyle 2
Niels-Kristian Iversen 3
Matej Zagar 0
Artiom Łaguta 1

Piękną rywalizację przygotowują nam dziś żużlowcy! Bardzo blisko siebie jedzie cała czwórka. Dobrze rusza Doyle, ale świetnie kontruje Iversen. W bieg próbuje się wmieszać Łaguta, ale Rosjanin dojeżdża trzeci. Duńczyk pierwszy, Doyle drugi.

Bieg 2:
Bartosz Zmarzlik 3
Maciej Janowski 2
Fredrik Lindgren 1
Patryk Dudek 0

Trzech reprezentantów Polski na torze, ale nie ma mowy o jakimkolwiek odpuszczaniu! Mocno rusza Zmarzlik, twardo także Lindgren. Bartek broni się przed "Magicem", a ten po chwili rywalizuje ze Szwedem. Świetna odpowiedź Zmarzlika! Szykuje się nam szalony, piękny wieczór!

Bieg 1:
Antonio Lindback 2
Adrian Miedziński 0
Robert Lambert 1
Emil Sajfutdinow 3

Świetnie wystartował Antonio Lindback, ale na szerokiej rozpędzał się Emil Sajfutdinow! Rosjanin wygrywa pierwszy wyścig i wysyła poważny sygnał Zmarzlikowi - Bartek, jestem szybki! Wielkie problemy na pierwszym łuku miał Adrian Miedziński, który dojeżdża ostatni.

Czekamy na złoto!

Dzisiejsze zawody na Motoarenie to nie tylko Bartosz Zmarzlik! Na torze pokażą się także Maciej Janowski, Patryk Dudek, Janusz Kołodziej i Adrian Miedziński.

Na trybunach między innymi prezes PZPN, Zbigniew Boniek!

Czas na "Mazurka Dąbrowskiego"!

Niesamowita wrzawa na toruńskiej Motoarenie! To może oznaczać tylko jedno - Bartosz Zmarzlik zaprezentowany!

Stadion nie jest jeszcze wypełniony po brzegi, ale z pewnością lada moment będzie już komplet! Zaczynajmy już to show!

Rozpoczyna się prezentacja zawodników!

Zmarzlik rozpocznie swój pierwszy bieg z pierwszego toru - wydaje się, dziś, co najmniej na początku, nieco przyczepniejszego.

Tomasz Gollob przed zawodami w Canal+ mówił, że wierzy, że usłyszymy dziś Mazurka Dąbrowskiego!

Ekipa "Super Expressu" melduje się na Motoarenie! My nie mamy wątpliwości - Zmarzlik musi zostać mistrzem!

Bartosz Zmarzlik ma siedem punktów przewagi nad drugim Emilem Sajfutdinowem i dziewięć nad Leonem Madsenem! Szykuje się szalona wojna o mistrzostwo!

To musi być ten dzień! Na to czekamy! Bartosz Zmarzlik jest o krok od zostania indywidualnym mistrzem świata na żużlu!

Zapraszamy na relację na żywo z zawodów żużlowego Grand Prix Polski w Toruniu. Początek zmagań o godzinie 19:00.