Gwiazda Formuły 1 PRZERAŻONA wypadkiem! Zawodnicy boją się o swoje życie?

2020-09-13 18:02 MSo
Wypadek podczas GP Toskanii
Autor: Twitter ZRZUT EKRANU Wypadek podczas GP Toskanii

To był szalony wyścig o Grand Prix Toskanii! Na torze Imola zawodnicy długo nie byli w stanie ścigać się w normalnych warunkach. Wszystko przez liczne wypadki, do których dochodziło na kolejnych okrążeniach. Rywalizacji nie ukończyło aż ośmiu kierowców. Dwukrotnie zmagania przerywała czerwona flaga. Romain Grosjean, jeden z uczestników kraks, był przerażony wypadkiem. - Chcą nas zabić czy co? - pytał przez zespołowe radio.

Emocjami z dwóch ostatnich wyścigów Formuły 1 można obdzielić co najmniej jeden sezon zmagań! Po pandemii koronawirusa emocji nie brakuje. Powrót na tor Imola w ramach Grand Prix Toskanii trwał bardzo długo i przyniósł mnóstwo nerwów. Nie tylko dla kibiców, ale zawodników i szefów zespołów. Przerażony jedną z kraks był Romain Grosjean z Haasa.

GP Toskanii: Wyścig pełen dramaturgii! Wypadki, czerwone flagi i triumf Hamiltona [WYNIKI]

Tuż po wznowieniu ścigania, kilku zawodników zaliczyło potworny wypadek. Francuz był w szoku, choć udało mu się uniknąć poważniejszego zderzenia. - To było ku****sko głupie w wykonaniu tego, co był na czele. Chcą nas zabić, czy co? K***a. To była najgorsza rzecz, jaką widziałem - mówił przez team radio Grosjean.

Pierwsze miejsce zajął po raz dziewięćdziesiąty Lewis Hamilton. Podium uzupełnili Valtteri Bottas i Alex Albon. O punkty otarł się jedenasty kierowca Williamsa, George Russell. Aż ośmiu kierowców nie dojechało do mety z powodu wypadków lub wypadnięć z toru.

Super Sport 09.09

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze