Jeśli wygrają ligę to polecą do USA? Szalona obietnica prezesa klubu

2020-02-12 14:02 KG
Bartosz Zmarzlik
Autor: MAREK ZIELIŃSKI/SUPER EXPRESS Bartosz Zmarzlik

Najlepsza żużlowa liga na świecie zbliża się wielkimi krokami. Żużlowcy wykorzystują zimową przerwę na ciężki trening i kompletowanie sprzętu. Podczas zgrupowania w Szpindlerowym Młynie prezes Stali Gorzów Marek Grzyb wpadł na oryginalny pomysł. Jeśli jego zawodnicy wygrają ligę, ten zabierze ich na wycieczkę do USA!

Stal Gorzów z mistrzem świata Bartoszem Zmarzlikiem na czele ambitnie podchodzi do nowego sezonu. Trzon drużyny z poprzedniego roku wzmocniony Nielsem Kristianem Iversenem może zwiastować dobre wyniki na torze. Żużlowcy początkiem lutego wybrali się na zgrupowanie. W czeskim Szpindlerowym Młynie nie narzekali na nudę. Zaliczyli sporo zajęć, min.: biegi na nartach. W wolnych chwilach zawodnicy zaczęli rozmawiać o nadchodzących rozgrywkach. Jeden z nich zapytał prezesa klubu czy przewiduje nagrody za złoty medal. Zaskoczony włodarz wpadł na świetny pomysł by zmotywować swoich zawodników. Jeśli wygrają ligę, ten zabierze ich na wycieczkę do USA!

- Byłem zaskoczony, bo zawodnicy sami zaczęli mówić o mistrzowskich aspiracjach. Jeden z nich zapytał mnie wprost, czy przewidziałem nagrodę za złoty medal. Oczywiście nie miałem takich myśli, ale bardzo szybko ustaliliśmy, że w razie zdobycia mistrzostwa wybierzemy się całą drużyną w podróż na Harleyach po słynnej amerykańskiej drodze "Route 66 - powiedział Marek Grzyb w rozmowie z "Przeglądem Sportowym".

Najnowsze