Kolega Kubicy ROZBIŁ bolid. Poważne uszkodzenia [WIDEO]

2020-02-27 12:41 DaO
Antonio Giovinazzi
Autor: AP Antonio Giovinazzi

Do tej pory zespoły Formuły 1, które testowały bolidy na torze w Barcelonie nie mogły narzekać na warunki atmosferyczne. Pogoda w Hiszpanii była łaskawa. Zmieniło się to w nocy z środy na czwartek. Nad stolicą Katalonii przeszły ulewne deszcze, co spowodowało pewne problemy. O tym, że takie warunki nie są łatwe boleśnie przekonał się kolega Roberta Kubicy z Alfy Romeo.

Dla teamów F1 to ostatni moment, aby sprawdzić bolidy na torze. Tradycyjne testy odbywają się w Barcelonie. W środę w barwach Alfy Romeo pojawił się Robert Kubica, który wykręcił znakomity czas. Polaka przez cały dzień nikt nie zdołał pokonać. W czwartek również inni kierowcy nie pojechali tak szybko jak krakowianin. Wpływ na to mogły mieć warunki na torze.

W nocy z środy na czwartek nad Barceloną popadał deszcz. Rano tor był jeszcze mokry, co sprawiło że wielu kierowców nie wyjechało równo z zapaleniem się zielonego światła. Około godziny 11 z garażu zdecydował się wyjechać Antonio Giovinazzi. Włoch miał jednak sporego pecha. W czwartym zakręcie koła bolidu zahaczyły o linię, która była jeszcze wilgotna.

Kolega Kubicy z zespołu stracił panowanie nad pojazdem i wypadł z toru. Sunął po żwirze z dużą prędkością, a na końcu uderzył tyłem bolidu w opony. Uszkodzone zostało tylne skrzydło. Mechanicy Alfy Romeo mają teraz sporo pracy, aby doprowadzić pojazd do sprawności. Problemy mieli również inni kierowcy z Sebastianem Vettelem i Maxem Verstappenem na czele.

Najnowsze