Bartosz Zmarzlik

i

Autor: Cyfra Sport Bartosz Zmarzlik

Musi być lepiej!

Kompromitacja była o krok. Polscy żużlowcy urwali się ze stryczka, mocna opinia Bartosza Zmarzlika

2022-07-28 8:33

Choć było blisko kompromitacji, to reprezentacja Polski powalczy jednak o tytuł mistrzów świata w sobotnim finale Speedway of Nations w duńskim Vojens. Drużyna, której liderem jest najlepszy żużlowiec globu Bartosz Zmarzlik (27 l.), musi pokazać pazur po przeciętnym występie w półfinale. Finał Speedway of Nations w Vojens w sobotę o godzinie 19:00.

Biało-czerwoni, w składzie Patryk Dudek, Maciej Janowski i Zmarzlik, byli o krok od totalnej klęski. Choć byli zdecydowanymi faworytami półfinału, to zajęli dopiero trzecie miejsce (za Australią i… Finlandią!), ostatnie premiujące awansem do finału. Co więcej, trzecią pozycję wywalczyli z dużym trudem, po wyścigu barażowym z Niemcami.

- Pojechaliśmy tak, żeby było więcej biegów w telewizji – śmiał się przed kamerami Eurosportu Zmarzlik, ukrywając jednak nieco problemy drużyny. - Tor był fajny do jeżdżenia, ale trudny jeśli chodzi o ustawienia. Najważniejsze, że plan został wykonany i jedziemy w finale. Tor miał w sobie wiele tajemnic, do końca walczyliśmy z ustawieniami. Tutaj jest tak, jakbyśmy na asfalt wysypali taczkę piachu – dodał dwukrotny mistrz świata.

Nie zgadniecie, ile Bartosz Zmarzlik może zarabiać w Motorze Lublin. Astronomiczna kwota, szóstka w totka to za mało!

Bartosz Zmarzlik o ojcostwie: Maleństwo daje mi wiele motywacji

W podobnym tonie wypowiadał się Patryk Dudek, który nieco deprecjonował wyniki półfinału.

- Nie ma co przeżywać. Jak będzie w sobotę dobrze, to wszyscy zapomną o tym turnieju - stwierdził z kolei Patryk Dudek. Trudno się z nim nie zgodzić, ale trzeba też pamiętać, że środowy występ to potężny dzwonek ostrzegawczy dla całej drużyny. Bardzo możliwe są zmiany w składzie i to, że do składu wskoczy któryś z rezerwowych. Trener Rafał Dobrucki na „ławce” ma do dyspozycji Dominika Kuberę i Janusza Kołodzieja.

Bartosz Zmarzlik zabrał głos w sprawie odejścia ze Stali! Żużlowiec zwrócił się do kibiców, miał do przekazania ważny komunikat

Sonda
Czy odejście Bartosza Zmarzlika ze Stali Gorzów to dobra decyzja?
Najnowsze