Bartosz Zmarzlik

i

Autor: Cyfra Sport Bartosz Zmarzlik

Musi być lepiej!

Kompromitacja była o krok. Polscy żużlowcy urwali się ze stryczka, mocna opinia Bartosza Zmarzlika

2022-07-28 8:33

Choć było blisko kompromitacji, to reprezentacja Polski powalczy jednak o tytuł mistrzów świata w sobotnim finale Speedway of Nations w duńskim Vojens. Drużyna, której liderem jest najlepszy żużlowiec globu Bartosz Zmarzlik (27 l.), musi pokazać pazur po przeciętnym występie w półfinale. Finał Speedway of Nations w Vojens w sobotę o godzinie 19:00.

Biało-czerwoni, w składzie Patryk Dudek, Maciej Janowski i Zmarzlik, byli o krok od totalnej klęski. Choć byli zdecydowanymi faworytami półfinału, to zajęli dopiero trzecie miejsce (za Australią i… Finlandią!), ostatnie premiujące awansem do finału. Co więcej, trzecią pozycję wywalczyli z dużym trudem, po wyścigu barażowym z Niemcami.

- Pojechaliśmy tak, żeby było więcej biegów w telewizji – śmiał się przed kamerami Eurosportu Zmarzlik, ukrywając jednak nieco problemy drużyny. - Tor był fajny do jeżdżenia, ale trudny jeśli chodzi o ustawienia. Najważniejsze, że plan został wykonany i jedziemy w finale. Tor miał w sobie wiele tajemnic, do końca walczyliśmy z ustawieniami. Tutaj jest tak, jakbyśmy na asfalt wysypali taczkę piachu – dodał dwukrotny mistrz świata.

Nie zgadniecie, ile Bartosz Zmarzlik może zarabiać w Motorze Lublin. Astronomiczna kwota, szóstka w totka to za mało!

Bartosz Zmarzlik o ojcostwie: Maleństwo daje mi wiele motywacji

W podobnym tonie wypowiadał się Patryk Dudek, który nieco deprecjonował wyniki półfinału.

- Nie ma co przeżywać. Jak będzie w sobotę dobrze, to wszyscy zapomną o tym turnieju - stwierdził z kolei Patryk Dudek. Trudno się z nim nie zgodzić, ale trzeba też pamiętać, że środowy występ to potężny dzwonek ostrzegawczy dla całej drużyny. Bardzo możliwe są zmiany w składzie i to, że do składu wskoczy któryś z rezerwowych. Trener Rafał Dobrucki na „ławce” ma do dyspozycji Dominika Kuberę i Janusza Kołodzieja.

Bartosz Zmarzlik zabrał głos w sprawie odejścia ze Stali! Żużlowiec zwrócił się do kibiców, miał do przekazania ważny komunikat

Sonda
Czy odejście Bartosza Zmarzlika ze Stali Gorzów to dobra decyzja?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze