Bartosz Zmarzlik

i

Autor: Cyfra Sport GP Chorwacji Transmisja TV NA ŻYWO Gdzie oglądać ŻUŻEL dzisiaj w TV 30.04 GP Chorwacji 2022 Transmisja ONLINE LIVE

Wielka kasa dla mistrza

Nie zgadniecie, ile Bartosz Zmarzlik może zarabiać w Motorze Lublin. Astronomiczna kwota, szóstka w totka to za mało!

2022-07-26 12:24

Przejście Bartosza Zmarzlika (27 l.) ze Stali Gorzów do Motoru to dla świata żużla porównywalne wydarzenie, co transfer Roberta Lewandowskiego (34 l.) z Bayernu do Barcelony. Zresztą oba transfery wyglądają bardzo podobnie, począwszy od zdań, jakie wypowiadali obaj gwiazdorzy. W dniach 27-30 lipca w duńskim Vojens odbędą się drużynowe mistrzostwa świata – Speedway of Nations. Polacy zaprezentują się w swoim półfinale w środę. Finał w sobotę. Zmarzlik będzie liderem polskiej drużyny.

- Moja historia z Bayernem dobiegła końca. Nie wyobrażam sobie pozostania w Monachium. Mam nadzieję, że Bayern nie zatrzyma mnie tylko dlatego, że może – mówił Lewandowski na słynnej konferencji prasowej, która rozpoczęła jego wojnę z Bayernem.

Teraz podobne, choć nie tak radykalne słowa, napisał Zmarzlik: „Nie odchodzę dla pieniędzy. (…) Poczułem, że doszedłem do ściany i aby móc iść dalej, osiągać jeszcze więcej, coś muszę zmienić. Każdy człowiek potrzebuje co jakiś czas kolejnych bodźców, aby iść dalej” – stwierdził.

Choć Zmarzlik podkreśla, że nie zmienia klubu dla pieniędzy, to w Motorze będzie zarabiał więcej. W Gorzowie inkasuje ok. 4 mln zł za sezon, natomiast w Lublinie może otrzymać nawet o dwa miliony więcej! Jednak słowa o skoku rozwojowym są prawdziwe. Motor jest dziś liderem Ekstraligi i zdecydowanie najmocniejszym kandydatem do mistrzostwa. Zmarzlik zaliczy zatem również awans sportowy.

Bartosz Zmarzlik zmienia klub! Jest oficjalna informacja, odejście przesądzone

Bartosz Zmarzlik o ojcostwie: Maleństwo daje mi wiele motywacji

Transfer do Motoru odbędzie się po zakończeniu tego sezonu, a Zmarzlik zapewnia, że będzie walczył na całego dla Stali do końca kontraktu.

„Do 31 października 2022 roku mam ważny kontrakt w Stali Gorzów i mogę Was zapewnić, że wypełnię go do końca z największą starannością i profesjonalizmem. Na dziś pewne jest jednak to, że w sezonie 2023 nie będę zawodnikiem gorzowskiej Stali. Decyzja została podjęta po głębokich przemyśleniach i na pewno nie jest pochopna” – podkreślił dwukrotny mistrz świata, który w najbliższych dniach będzie musiał oderwać się od zamieszania transferowego. W dniach 27-30 lipca w duńskim Vojens odbędą się drużynowe mistrzostwa świata – Speedway of Nations. Polacy zaprezentują się w swoim półfinale w środę. Finał w sobotę.

Żona Michaela Schumachera nie mogła powstrzymać łez. Emocjonalna reakcja, legendarny kierowca został odznaczony

Sonda
Czy Bartosz Zmarzlik zdobędzie tytuł indywidualnego mistrza świata?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze